Az európai FinTech cég, a Revolut, július 20-án piacra dobta a Stays nevű funkciót, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy az alkalmazás révén szállodát vagy egyéb szálláshelyet foglaljanak. Ez a lépés komoly kihívást jelent olyan turisztikai óriáscégek számára is, mint a Booking Holdings, az Expedia vagy a TripAdvisor. A 33 milliárd dolláros vállalat arra törekszik, hogy egy olyan „szuper alkalmazást” hozzanak létre, amely egy felületen keresztül kínál többféle szolgáltatást.
2021. július 29. 13:48
p
0
0
1
Mentés
Kilépnek a pénzügyi szektor kereteiből
A londoni székhelyű FinTech, azaz digitális pénzügyi vállalat számára új terület az idegenforgalom. Ez a Revolut első olyan terméke, amely nem a pénzügyi szektorhoz kapcsolódik. A már több éve a piacon lévő komoly konkurenseket például azzal szeretné beérni a cég, hogy ügyfeleik akár 10 százalékos cashback-et, azaz visszatérítést kaphatnak a Revoluton keresztül történt foglalásaik után.
Ahogyan Marsel Nikaj, a cég megtakarítási és életstílus ágazatának vezetője elmondta, azért hozták létre a Stays szolgáltatást, hogy az emberek könnyebben rátaláljanak az ideális úticéljukra, és egyszerűen le is tudják foglalni azt. Véleménye szerint a több mint egy évig tartó korlátozások és lezárások után, az emberek örömmel fogadnak minden lehetőséget. Ők pedig minél többet szeretnének adni az ügyfeleiknek, akik a szolgáltatásnak köszönhetően, még többet utazhatnak.
(fotó: worldnewshere.net)
Mi is a Revolut?
A Revolut a Monzo-hoz, a Chime-hoz vagy a Wise-hoz (korábban TransferWise) hasonló alkalmazás, mely virtuális folyószámlaként vagy pénztárcaként működik. A kedvező digitális pénzváltási feltételek mellett közvetlen hozzáférést biztosít részvényekhez és a különböző kriptovalutákhoz is. 2015-ben alapították a céget az Egyesült Királyságban, és 2018 óta Magyarországon is elérhető.
Július elején a Revolut értékét 33 milliárd dollárra becsülték, ezzel Nagy-Britannia legnagyobb, és Európa második legnagyobb FinTech cége. Globálisan 16 millió felhasználóval rendelkezik
Ázsiából érkezik a szuper appok trendje
A Revolut egyike a számos népszerű „neobanknak”, amelyek az elmúlt években sorra jelennek meg Európában és világszerte. Többnyire a fiatalabb ügyfeleket vonzzák egyszerű felületeikkel és feltételeikkel, valamint mutatós, színes bankkártyáikkal. A célként meghatározott szuper applikáció, azaz „super app” nem más, mint sok alkalmazás zárt ökoszisztémája, melyeket napi használatra szánnak. Ezek biztosítják a legújabb digitális terepet a kiskereskedelmi versenyben. Összetettségük miatt komoly kihívást jelentenek a szoftverfejlesztők számára, hiszen általuk a szolgáltatók integrált, hatékony és gördülékeny élményt kínálnak az ügyfeleknek.
Néhány hónapon belül hozzánk is elérhet
A Stays szolgáltatás elsőként az Egyesült Királyságban vált elérhetővé, és a következő hónapokban fokozatosan kerül bevezetésre Európa más országaiban, továbbá az Egyesült Államokban. Egyelőre csak szállás ajánlatokat kínál, de a tervek szerint később lehetőség lesz repülőjegy foglalásra, autókölcsönzésre és egyéb utazáshoz kapcsolódó szolgáltatások igénybevételére is.
A 2024-es év eredményeire való visszatekintés mellett hazai trendekről, illetve a longevity turizmusról beszélt Orbán Ráhel, a BDPST Koncept alapítója.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma 2024-ben várhatóan eléri a 18 millió főt, ami Európában a leggyorsabb növekedésnek számít a szektorban.
A vendégek száma 15,1, a vendégéjszakáké 8,5 százalékkal növekedett éves alapon októberben. Az ágazatot a külföldi turisták húzták, de nőtt a belföldi forgalom is. Ezek az adatok a jövőre vonatkozóan is bizakodásra adnak okot.
Bécsben hatezernél is több konferenciát rendeznek egy évben, míg hazánk fővárosában nyolcszázat sem. Mit tud Bécs, miben fejlődhet Budapest? Utánajártunk.