A szomszédunk buktatta le az Európai Uniót: bizonyította, miért alaptalan a Magyarország elleni vádaskodás
A német hadiipar viselkedéséből egyértelmű következtetésre jutott.
A Kelley Aerospace hivatalosan is elindította a szuperszonikus pilóta nélküli harci drón projektjét, melyre állítólag már 100 „előrendelés” is érkezett.
Az Arrow néven ismert harci gépet a vállalat szingapúri létesítményében történik a tervezés és a gyártás, illetve már tesztrepüléseket is végeztek vele.
Az Arrow az általános bevetések mellett hírszerzési, megfigyelési és felderítési szempontból is használható lesz, így a pilóták által vezetett légierő mellett kulcsfontosságú kiegészítő lehet. A maximális teherbírása 16.800 kg lesz, mely súllyal akár 4810 kilométert is képes egyhuzamban repülni.
Mindezen előnyös tulajdonságai mellett az ára is meglepően kedvező, csupán 9 és 16 millió dollár között mozog. Beszámítva, hogy ezeket bármelyik kockázatosabb küldetésnél be lehet majd vetni, hiszen nem kell feltétlenül hazatérnie, ezért ár-érték arányban biztosan kiemelkedő.
A drón kialakítása egy szabadalmaztatott szénszálas anyagból készült, amely rendkívül szilárddá és merevvé teszi, ez pedig a maga nemében első a világon.
2020 decemberében a Kelley Aerospace közölte, hogy üzleti utazásra is terveznek egy szuperszonikus repülőgép típust, melynek tesztelése már zajlik párhuzamosan az Egyesült Államokban és Svédországban is.
A cikk szerzője Blősz Dalma