Az Egyesült Királyságban a gyártók több mint 20 millió font (8 milliárd forint () összegű tőke-támogatásra pályázhatnak gyógyszerek és diagnosztikai berendezések gyártására. Az alap már nyitva áll azon magánszektorbeli pályázók számára, akik humán gyógyszerek, orvosi diagnosztika, orvosi technológiák (MedTech) gyártásával foglalkoznak.
A BIVDA, a brit in vitro diagnosztikai vállalatok szakmai szövetsége üdvözölte a támogatási lehetőséget.
Az alap nyitva áll az engedéllyel rendelkező gyógyszerek, az orvosi diagnosztika és az orvostechnikai eszközök gyártói számára. A projektek minimális összköltsége 8 millió font (3 milliárd forint), felső határ nélkül. Azon projektek számára is nyitva áll a lehetőség melyek, új létesítményt, bővítéseket, új termékcsaládokat, berendezéseket vagy egyéb tőkeköltségeket nyújtanak a gyártólétesítmények korszerűsítésének hátterében. Egy pályázó több pályázatot is benyújthat, de mindegyiknek különböző projektre kell szólnia.
In vitro diagnosztika – IVD
Minden olyan orvostechnikai eszköz, amely, mint reagens, reagens származék, kalibráló, kontrollanyag, reagens készlet, készülék, berendezés, gép vagy rendszer, önmagában vagy más eszközzel együttesen alkalmazva, a gyártó meghatározása szerint emberi szervezetből származó minták – ideértve a vér- vagy szövetadományozást is – in vitro vizsgálatára szolgál kizárólag, vagy elsősorban azzal a céllal, hogy információt nyújtson.
A BIVDA vezérigazgatója, Doris-Ann Williams számolt be az alap fontosságáról:
„Az alappal az Egyesült Királyság diagnosztikai ágazatában azt kívánják elősegíti, hogy a betegek minél hamarabb hozzáférjenek az élvonalbeli orvosi technológiákhoz. A BIVDA további kutatás-fejlesztési támogatást kért a költségvetés benyújtásában, mely jó irányba tart. A cél, hogy erős, növekvő brit IVD-ipar jöjjön létre, mely felkészült a jövőbeni kihívásokra. Létfontosságú annak biztosítása, hogy a megfelelő infrastruktúrával álljanak a jövő járványaira és egészségügyi kihívásaira.”