Az ígéretek szerint az év végéig új segéd vezetésirendszerrel bővítik a személygépkocsik felszereltségét, ami minden eddiginél biztonságosabb élményben részesíti majd a sofőröket.
A Woven Planet vezetője, James Kuffner, a Google egykori robotika koponyája az online eseményen bemutatta a vezérkart, köztük Daisuke Toyodát, a Toyota vezérigazgatójának, Akio Toyodának a fiát, mint a projekt kulcsszereplőjét. Elárulta továbbá azt is, hogy mesterséges intelligenciával támogatott szoftverek fejlesztésén dolgoznak. A tavalyi évben visszaszerezték a koronát a világ legtöbb autót eladó gyártójaként, ezzel legyőzve a Volkswagen AG-t.
„Még csak most kezdünk bele a világ megváltoztatásába, a technológiánkkal és innovációinkkal” – mondta Kuffner.
A jelen időszakban az önvezető autók kapnak majd főszerepet a piacon, ami jó ideig lefedi az autógyártás teendőit. Kuffner elmondta, hogy a Toyota készen áll, hogy megmutassa nagyközönség előtt egy teljesen önvezető prototípúsát.
A 2020-as évben a Toyota már nyilvánosságra hozta a Woven City, „Jövő városa” nevű prototípúsát. A fejlesztő központot a Fuji-hegy lábánál kívánják megépíteni, amely laboratóriumul szolgál a hidrogén üzemanyagcellákkal meghajtott önműködő gépjárműveknek.
A General Motors Co épp a hónapban keltett feltünést, Consumer Electronics Show online közvetítésén, ahol bemutatták a teljesen önvezető, elektromos repülő Cadillac koncepcióját.
Izgalmas időszak szemtanúi lehetünk, melyben az autógyártás új korszakát éljük, az amúgy is tevékeny iparágban. A nagyvállalatok robbanásszerűen, szinte egymást taposva rukkolnak elő a legújabb technológiákkal, melyeket az egész világ izgalommal figyel.
Forrás:
https://auto.economictimes.indiatimes.com/news/auto-technology/new-toyota-tech-unit-promises-worlds-safest-drive/80588833