Súlyos baleset érte Nancy Pelosit Luxemburgban: kórházban kezelik
A volt amerikai házelnök, Nancy Pelosi egy hivatalos luxemburgi út során szenvedett balesetet, de állapota stabil, és a kórházból is folytatja munkáját.
Az amerikai tőzsde óriásit ugrott a Pfizer és a Moderna vakcinabejelentéseire novemberben. Ennek ellenére Jim Paulsen, a Leuthold Group vezető stratégája szerint az amerikai gazdaság komoly kihívások előtt áll. A koronavírus miatt kialakult válság a legnagyobb a világháború utáni időszakban a szakértő szerint.
A kibocsátási rés – a különbség az aktuális GDP és teljes foglalkoztatás, valamint normál termelés mellett fennálló lehetséges GDP között – 11 százalékra szélesedett az Egyesült Államokban. Kissé javult a mutató a harmadik negyedéves növekedés hatására, de még mindig 8 százalék körüli ez a visszaesés – mondta Paulsen.
Paulsen szerint nagy befektetési lehetőségek rejlenek ebben a helyzetben. Azzal érvel a közgazdász, hogy amikor a kibocsátási rés a legalsó kvintilisben van, mint most, akkor általában az S&P500 tőzsdeindex egy hónapos előretekintő, évesített hozama 24,5 százalék (1950 óta legalábbis átlagosan ez volt igaz),
Hihetetlenül rossz a koronavírus, de egyedülálló lehetőséget teremt a befektetők számára, mivel történelmi lehetőséget kínál a kibocsátási rés későbbi növekedésének köszönhetően – mondta a szakember, hiszen a nagy kibocsátási réssel (tehát a GDP nagy elmaradásával a szokásos, potenciális, normál GDP-től)
Azt javasolja Paulsen, hogy
A tőzsdén az alacsony tőkésítettségű cégek részvényeit és ciklikus szektorokat tartja nagy nyertesnek Paulsen. Erre tökéletes példa a Russel 2000, amely 15 százalékkal nőtt ebben a hónapban, amely sokkal jobb az S&P500 11 százalékos növekedéséhez képest.
Paulsen szerint az amerikai gazdaság elég erős ahhoz, hogy növekedni tudjon a jövőben, ezzel pedig jól járhatnak majd a befektetők.
(Borítókép: MTI)