Orbán Viktor: Brüsszel Magdeburgot akar csinálni Magyarországból!
A miniszterelnök inflációról, a magyar uniós elnökség eredményeiről, a gazdaságról, valamint a fantasztikusnak ígérkező 2025-ös évről is beszélt. Összefoglalónk.
A japán GDP 28,1 százalékkal csökkent a második negyedévben – nagyobb mértékben a vártnál – a koronavírus miatt. A szakértők 27,8 százalékos zsugorodással számoltak egy hónapja.
A koronavírus-járvány miatt az emberek otthon maradnak, az éttermek és üzletek üresen állnak vagy bezártak globálisan, a turizmus is leállt, ami mélyrepülésbe küldte a világ gazdaságát, és ez kihatott az exportfüggő Japánra is.
A növekedés visszaállítása prioritás lesz az országban, miután Shinzo Abe miniszterelnök egészségügyi okokra hivatkozva lemondott tisztségéről.
Egyes adatok azt mutatják, hogy a készpénzbevételek javultak és a fogyasztói kiadások, valamint az üzleti aktivitás is fellendülhet, ha sikerül lassítani a járvány terjedését. Az Oxford Economics szerint a fellendülés nagyon lassan megy végbe és
A második negyedévben negyedéves bázison a GDP 7,9 százalékkal csökkent az előzetesen várt 7,8 százalék helyett. Japán már az év első negyedévében recesszióba süllyedt, amikor a gazdaság 2,3 százalékkal csökkent éves bázison, a 2019 utolsó negyedévében tapasztalt 7 százalékos zsugorodást követően.
A belföldi fogyasztás nagyobb mértékben csökkent április és július között, mint tavaly. Ennek fő okozója a magánbefektetések csökkenése.
A korábbi miniszterelnök, Shinzo Abe deregularizációra és a hitelezés támogatására fókuszált. A laza monetáris politika azonban úgy tűnik, nem hozta el a fenntartható növekedést.
(Borítókép: MTI)