Tarolnak a magyarok, ebben az egyik legjobbak vagyunk a világon
Kiderült, melyik területen teljesítenek a legkiemelkedőbben a hazai cégek.
További öt taggal bővült a magyar startup cégek külpiaci megjelenését támogató Startup Campus (SC) Hungary Powered by Hepa Program, ezzel a kezdeményezéshez kapcsolódott tizenkét hazai résztvevő lefedi a magyar startup vállalkozások exporttevékenységét segítő teljes értékláncot, mondta Hendrich Balázs, a programot kezdeményező Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA) vezérigazgatója szerdán Budapesten.
Felidézte, hogy tavaly szeptemberben indította a HEPA az Enterprise Hungary Kft.-vel a programot a magyar innovatív vállalkozások eredményes külföldi piacra lépésének támogatására.
A programhoz tavaly decemberben kapcsolódott a Hello Tomorrow, a Hiventures, az MVM-Smart Future Lab, a Tungsram és a Valor Hungariae, az ernyőmegállapodáshoz csatlakozott az Eximbank Zrt., a KÉZMŰ Közhasznú Nonprofit Kft., a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a Millenáris Tudományos Kulturális Nonprofit Kft., az erről szóló megállapodást szerdán írták alá a sajtó jelenlétében.
Hendrich Balázs kiemelte, hogy a kormány Nemzeti Exportstratégiájában fontos tényező a hazai kis- és középvállalkozások külpiaci megjelenésének növelése.
Jákli Gergely, az Eximbank Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy folyamatosan növelik a külpiacon megjelenő hazai kkv-k finanszírozási eszközeit, és felajánlják a startupoknak is ezt a lehetőséget, a felhalmozódott tudást.
Kovács Zsolt, az együttműködést koordináló Startup Campus ügyvezető igazgatója jelezte: céljuk a fiatalok, a startup vállalkozások ösztönzése, a különböző régiós ökoszisztémák összekötése.
Dankó Virág, a Millenáris Tudományos Kulturális Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, a Millenáris az eredeti alapítói szándék szerint szellemi és tudásközponttá válik a jövőben, amely otthont, bázist, találkozási pontot ad a fiatal vállalkozások számára.
Csízi Péter, a KÉZMŰ Közhasznú Nonprofit Kft. igazgatja ismertette, hogy az állami tulajdonban lévő KÉZMŰ Kft. az ERFO Közhasznú Nonprofit Kft.-vel és a FŐKEFE Közhasznú Nonprofit Kft.-vel alkotott cégcsoport közel 9000 megváltozott munkaképességű dolgozónak ad munkát országszerte 136 telephelyen. A három társaság együttesen 13 üzletágban végzi termelő tevékenységét, kiszolgálva több mint 800 piaci partnerét, akiknek 8700 fajta és 22 millió terméket gyárt évente.
Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke elmondta, hogy az innováció magasabb kormányzati szintre emelkedett 2018 óta, az egyetemek és az gazdaság szereplői között szoros együttműködés alakul ki.
Pomázi Gyula, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatal elnöke a szellemi tulajdon jogszerű védelmének fontosságát hangsúlyozta. Rámutatott arra, hogy a szellemi tulajdon jogszerű védelme, annak gyakorlása növeli a cég piaci értékét.
(MTI)
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.