Senki nem fehéríti úgy a gazdaságát, mint a magyarok
2019. október 16. 01:39
Fokozatosan fehéredik a magyar gazdaság az elmúlt évek intézkedéseinek köszönhetően, értékelte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke kedden az M1 aktuális csatornán.
2019. október 16. 01:39
3 p
0
0
26
Mentés
Domokos László hozzátette: az adóegyszerűsítő és az adókulcs csökkentő intézkedések kiszámítható gazdasági környezetet és megfelelő viszonyokat teremtettek, ezáltal javítva az adófizetési hajlandóságot.
Elmondta: a magyarországi feketegazdaság visszaesése többek között azzal is magyarázható, hogy megváltozott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal ellenőrzésének módszertana, és az informatikai fejlesztések hatására az önadózás helyett az embereknek csak jóvá kellett hagyniuk a számukra előre megállapított személyi jövedelemadót. A gazdaság fehéredéséhez hozzájárult a nemzeti jövedelem bővülése is, fűzte hozzá, megjegyezve, hogy a 2017-ben előrejelzettekhez képest 2018-ban 6 százalékkal bővültek a bevételek.
Domokos László a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában kedden arra is kitért, hogy
Magyarországon 2011-2012-ben még 22 százalék volt a kivetett, de be nem szedett áfa, ez a szám a jelenlegi becslések szerint 10 százalék alá csökkent.
Ilyen gyorsan, ilyen nagy arányú változást egyetlen uniós tagállamban sem ment még végbe a gazdaság fehéredése szempontjából, hangsúlyozta Domokos László.
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
Ezt kell tudni az áfa-visszatérítésről és az adómentességről. A nemzetgazdasági miniszter részletes jövőképet vázolt fel és ismertette a kormányfő szombati bejelentéseinek eddig nem ismert részleteit.
Felülmúlta a várakozásokat az infláció januárban. A drágulás oka nagyrészt a kereskedelmi láncok áremelése, amelyet nem indokoltak a piaci folyamatok, és társadalmi szempontból káros.
Hogyan látják külföldön a magyar gazdaság helyzetét? Miként tud szintet lépni a Budapesti Értéktőzsde? Szécsényi Bálintot, a tavaly két jelentős üzletnél is kulcsszerepet játszó Equilor Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatóját, a BÉT korábbi alelnökét kérdeztük.
Ezért érzi ma már minden magyar úgy hogy egy rendőrállamban él.
Ahol az egyetlen legfőbb feladatuk, a hatalom számára való pénzbehajtás.
„Az istápolásra szorulókat is sanyargatják. Félnek segélyért esdekelni. A szegényt leköpesztik, a gazdagot zsarolják.”
Normális élete csak azoknak lehet, akik kertet művelnek, megtermelik a betevőt, valamelyest önfenntartók.
Ők könnyen átvészelik a nehéz és kegyetlen időket, terményeikkel kereskedve később is minden szükségest be tudnak szerezni maguknak.
Aki tartós élelmet, gabonát halmoz fel, megmenti a maga családját.
Szebb Jövőt!
az adóbevétel sokkal magasabb mint 2010 ben. Akkor az volt a magyar ballib közgazdasági mantra a magyar gazdaságról, hogy a kormány becsülettel küzd, de a "magyarok lopnak" ,elcsalják az adót. Ez volt a magyar gazdaság "ördögi köre", a magyarok nem fizetik az adót ezért a szegény kormány kénytelen adót emelni, erre még kevesebb adó folyik be és ez ellen nem lehet tenni , ez magyar mentalitás. És ezt hangoztatták külföldön, az itteni magyar-német gazdasági tanácsban még 2006 ban is.
2010 óta meg, mint kiderült, ha ésszerűek és nem változnak havonta az adójogszabályok, a magyarok mégsem csalók.
"Én nem kívánom vissza azt az állapotot, amikor egy munkám 100 forintjából 51,5 ment az államnak..."
Annál több megy.
A helyi adókat, a fogyasztási adókat beleszámoltad?