Angliáig elért Orbán Balázs PhD-jének a híre, neves brit professzor vette védelmébe
Doug Stokes szerint ráadásul Orbán Balázs védelme sokkal többről szól, mint egy ember tudományos jogairól: a szellemi szabadság jövőjéről szól.
Együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Corvinus Egyetem és a világ legnagyobb pénzügyi befektető társaságának, az amerikai BlackRock alapkezelőnek a budapesti innovációs és technológiai központja.
A megállapodást Melanie Symour, a BlackRock Hungary Kft. ügyvezető igazgatója és Lánczi András, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora írták alá csütörtökön Budapesten.
Melanie Symour, a BlackRock Hungary ügyvezető igazgatója az eseményen arról beszélt, hogy a BlackRock budapesti történetében mérföldkőnek számít a megállapodás, szeretnék még jobban megérteni Magyarországot. Az elmúlt két évben a BlackRock Budapest jelentős lépést tett a cég utánpótlásának megteremtése irányába. A következő 5-10 évben diplomázó hallgatóknak már egészen más képességekkel kell rendelkezniük és más követelményeknek kell megfelelniük, ahogy a világ változik – vélekedett. Az együttműködés a hosszú távú partnerség kezdete, amivel Magyarországot, a világot, és a hallgatókat, a jövő generációt egyaránt segíteni szeretnék – jelentette ki.
György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára az aláírás alkalmából azt mondta: a megállapodás a magyar felsőoktatás rendszerváltásának a szimbóluma, ami 30 éve késik. Kelet-Németországban ez 30 évvel ezelőtt megtörtént az ország újraegyesülésekor. Hozzátette: a világban azt látni, hogy az egyetemek 40-50 éve még „elefántcsont-toronyban” működtek, az ott keletkezett tudás esetlegesen kerülhetett ki. Az elmúlt 3 évben számos nemzetközi példát tanulmányoztak a magyar innovációs és egyetemi ökoszisztéma átalakítását megelőzően.
Kifejtette: a felsőoktatási és tudományos rendszerváltás első szimbolikus lépése volt a Budapesti Corvinus Egyetem finanszírozásának átalakítása, és az első szimbolikus együttműködése a mostani megállapodás. „Ezt azért csinálja a kormány, hogy az egyetemekről minél felkészültebb hallgatók kerüljenek ki, akik megállják a helyüket Magyarországon és a világban bárhol” – fogalmazott, hozzátéve: szeretnék ha azt lehetne elmondani a magyar felsőoktatásról és első körben a Corvinusról, hogy az egyetem a világ élvonalát képviseli, aki itt tanul, az ugyanazt a tudást megkapja, amit a világ „szentélyeinek” számító legfejlettebb amerikai, angol, nyugat-európai, szingapúri vagy japán egyetemeken.
Lánczi András, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora egyedülállónak nevezte a megállapodást, miszerint elsősorban oktatási-kutatási területeken dolgoznak majd a BlackRock alapkezelővel. Az aláírás csak az együttműködés kezdetét jelenti, amely nem elsősorban a pénzről szól – húzta alá.
(Fotók: MTI/Balogh Zoltán)