„Közhely, hogy az emlékek az idővel megszépülnek. A mondás igazságát ugyanakkor alátámasztja Bajnai Gordon írása, amelyben nem kevesebbet állít, mint hogy Magyarországon a 2010 után hivatalba lépő kormány a 2008–2010 közötti válságkezelés eredményeire építhetett, de Magyarország még így is leszakadt a többi visegrádi országhoz képest.
A tényadatok ezzel szemben azt mutatják, hogy 2010-ben a magyar gazdaság Európa egyik legsérülékenyebb gazdasága volt, ám a 2010 utáni gazdaságpolitikai fordulatok által megteremtett egyensúly és növekedés nemcsak a válságból vezette ki hazánkat, hanem azt is lehetővé tette, hogy az elmúlt években egy sikeres felzárkózás kezdődjön el az euróövezet fejlettebb gazdaságaihoz és a visegrádi országokhoz egyaránt. (...)
Bajnai Gordon véleménye szerint az elmúlt években az államadósság csak kevéssé csökkent, és továbbra is magas szinten áll. Írásából kimaradt ugyanakkor az az el nem hanyagolható „részlet”, hogy 2002 és 2010 között a GDP-arányos államadósság közel 30 százalékponttal emelkedett, amiből 15 százalékpontos növekedés a 2008–2010 közötti válságkezelés „eredménye”. A mértékeket pedig jól szemlélteti, hogy ha 2002 óta, az akkori 52 százalékos szintről minden évben csak annyival csökkent volna az adósságráta, mint az elmúlt évek átlaga, akkor ma 35 százalék körül lenne az eladósodottság…”