A politikusok tisztában vannak a minimálbér káros hatásaival

2018. május 07. 09:10

A Microsofthoz és a Facebookhoz hasonló nagy cégek meg akarnak szabadulni a versenytől.

2018. május 07. 09:10

„A Microsofthoz és a Facebookhoz hasonló nagy cégek meg akarnak szabadulni a versenytől. A kisebb versenytársaik nem engedhetik meg a Microsoft és a Facebook által fizetett óriási fizetéseket, ezért olcsóbb munkaerőt alkalmaznak Indiából. Ez az indiai szoftvermérnököknek is megéri, hiszen még a kisebb amerikai cégek is jobban fizetnek, mint Bangalore vállalatai.

A minimálbér emelésével a Microsoft, a Facebook és mások a versenytársaik munkaköltségét igyekeznek emelni. Bár a munkaerő így számukra is drágább lesz, a verseny korlátozásán keresztül megtérül az üzlet.​”

Összesen 3 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gxcapril
2018. május 18. 11:39
"Már mitől lenne drágább a munkaerő a minimálbér emeléstől olyan cég számára, aki senkinek nem fizet minimálbért?" Pontossan, idiota libsibolsi cikk. Egyebkent az idiotasagot nyomjak a Magyar Idokon is, a 444 is megjelent, de a radioban is bemondtak, hogy "gyarakat zarnak be a multik, mivel nem talalnak munkaerot" Szemet hazugsag. Ezek a Multik Ukrajnaba, Szerbiaba koltoznek at, mive szamukra mar igy is tul 'draga" a magyar minimalber. Munkaerot mindig lehet talalni MEGFELELO berezeset. Mivel a munkaero oda megy ahol a legjobban fizetik es a legjobb a megelhetesi korulmenyei. Tehat minimalberre szukseg van. https://444.hu/2018/05/17/elviszik-a-gyarakat-magyarorszagrol-mert-nincs-aki-dolgozzon-bennuk
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!