Figyelmeztetett a szenátor: titokzatos drónok repkednek New Jersey felett
Egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a bejelentett drónészlelések nemzetbiztonsági vagy közbiztonsági fenyegetést jelentenének.
Ha szegénynek születsz, az is maradsz – ezt üzeni az átlagos amerikai polgárnak Richard Baldwin, a CEPR (Centre for Economic Policy Research) kutatóintézet elnökének ábrája. A társadalmi mobilitás folyamatosan romlik, így az amerikai álmot egyre kevésbé Amerikában érdemes keresni.
Az ábra függőleges tengelye mutatja annak a valószínűségét, hogy egy amerikai állampolgár összességében magasabb jövedelemmel rendelkezik majd, mint szüleinek generációja. Ha ez a valószínűség magas, mint az 1940-es években született generáció esetében, az azt jelenti, hogy a fiatal generáció léphet egyet előre és életpályája alatt magasabb jövedelme lesz majd, mint szüleinek.
A vízszintes tengely jövedelmek szerint állítja sorba az embereket: a bal oldali kezdőpontban találhatók azok, akik a legszegényebbek közé születtek, míg jobbra haladva azok, akik egyre gazdagabb családokban látták meg a napvilágot. Minden évben látható, hogy a legszegényebbeknek nagy esélyük van a nagyobb jövedelemre, a leggazdagabbaknak viszont a többiekhez képest nagyon kis esélyük van arra, hogy még magasabb jövedelmet szerezzenek. Ez nem meglepő, hiszen utóbbiak eleve a társadalom csúcsára születnek (ez okozza a pontsorok „lejtését”).
Érdekesebb azonban, hogy a pontsorok lefelé tolódnak, tehát a növekvő jövedelem valószínűsége általánosan csökken.
Ez persze csak átlag, a középosztály kilátásai ennél is rosszabbak.