Mi rosszabb, mint egy gyilkos randi? Egy bántalmazó zaklató!

2025. április 10. 11:27

Vakrandin is jó nagyot csalódhatunk, de némi szerencsével kifoghatjuk a megfelelő társat. Egy gyilkos randi azonban olyan lavinát indíthat el, amely még vadidegenek és családtagok életét is veszélyezteti.

2025. április 10. 11:27
Gyilkos randi
Böjtös Gábor
Böjtös Gábor

Ott ülsz az asztalnál, veled szemben pedig álmaid nője vagy épp pasija, aki minden jel szerint rendes, intelligens, jó a humora, és lényegében minden passzol. Lényegében, mert ott van az a fránya „de”. Mert mindig van egy „de”. Egy pszichológiai rendellenesség; egy agresszív és a nyomában járó ex; egy rossz szokás; netán valamiféle elviselhetetlen viselkedésforma képében. Vagy egy olyan zaklatóként, aki 10 másodpercenként küldi ismeretlenül az üzeneteket a telefonodra, melyekben halálosan fenyegeti a kisfiad és a testvéred. Hacsak nem teszel mindenben a kedvére, kívánságai szerint. Akár azt is bántva, aki éppen szemben ül. A moziba kerülő Gyilkos randi koncepciója pedig pontosan ez a „de”.

Gyilkos randi poszter
Gyilkos randi poszter

Senkiben sem bízhatsz

Mert mit teszel egy felhőkarcoló tetején álló puccos étterem, a Palate asztalánál, mikor az idegen zaklató kiköti, hogy senkihez nem fordulhatsz segítségért? Nem ismered a személyzetet, nem ismered a vendégeket. Valaki azonban folyamatosan figyel és küldi a kéretlen üzeneteket. Nem tudhatod, hogy mire képes a zaklatóddal összeköttetésben lévő maszkos alak, aki fegyverrel a kezében egy légtérben tartózkodik családtagjaiddal.

Azt tudod, hogy nem szólhatsz a rendőrségnek. Hogy nem kérhetsz segítséget. És bár kiugrik a szíved a helyéről, ártani pedig végképp nem szeretnél senkinek, tenned kell, amit elvárnak tőled, mert a kisfiad számít rád. Őt nem akarod elveszíteni.

Ezt is ajánljuk a témában

Gyilkos randi

Biztos van olyan rossz egy-egy ismerkedős találkozás, hogy az ember azt válaszolja, mikor valaki rákérdez, hogy „te, ez egy gyilkos randi volt!” De ettől még persze nem valójában gyilkos, inkább csak átvitt értelemben: annyira rossz, hogy az már szinte halálos, de az egyik fél minimum halálra unta magát, vagy csak borzalmasan szenvedett. Jillian Jacobs és Chris Roach íróktól a 2018-as Felelsz vagy mersz, és a 2020-as A vágyak szigete után hasonlóan „gyilkos” filmet vártam, egyetlen komoly reményem pedig a rendező személyében volt.

Christopher Landon ugyanis korábban úgy dirigálta le a Boldog halálnapot! két epizódját, hogy mindkettő okosan megírt, valóban vicces vígjáték lett, a második epizódnál már hasonlóan meta jelleggel, mint a Sikoly-filmeknél.

Gyilkos randi
Gyilkos randi

Persze egy jó filmhez jó sztori is kell, sőt egy jó karakter, a Boldog halálnapot! főszereplője, Tree (Jessica Rothe) pedig jellemfejlődésével együtt tökéletesen megfelelt erre a célra. És hogy Violet szerepében Meghann Fahy képes-e hasonló bravúrra? Nos, gyorsan megkedveljük az okos, őszinte és talpraesett nőt, ahogy már-már túl megértő és kicsit idealizált partnerét is, de Henrytől mondjuk nem is várunk mást, miután az őt alakító Brandon Sklenar a gyenge Velünk véget ér alatt már szembeszállt az akkor kicsit komolytalanabb módon tálalt bántalmazással.

Ezt is ajánljuk a témában

A Gyilkos randi csavaros, jól néz ki, nagyjából próbál olyan látszatot kelteni, mintha kifejezetten okos volna – de annyira azért nem az. Az átlagnál mindenképpen jobb, de miután véget ért, messze nem éreztem olyan hatást, mint Landon korábbi filmjeinél, melyeket egyből szívesen újranéztem volna. Kicsit túl „sok hűhó a semmiért” érzetünk lehet, és bár tény, hogy az alkotók igyekeznek minden szálat elvarrni és mindent megmagyarázni, de mélyen belül érezzük, hogy ennél elegánsabban is meg lehet mindezt oldani. De legalább jobb a végeredmény, mint a Felelsz vagy mersz, ami nem utolsó szempont.

Sőt  a teljesen idióta karaktert sem próbálja a film normálisnak beállítani, hiszen ezúttal a főszereplőkön keresztül adja le a vészjelzést, miszerint „vigyázat, totális kretén” került porszem helyett a gépezetbe – az így nagyjából korrekt eredményt pedig csak az utolsó 5 perc fárasztó poénkodása húzza le, ahol mintha a rendező feladta volna a küzdelmet.

Legalábbis a Boldog halálnapot! után azt gondolnám, hogy Landon megtette mindazt, amit lehetett, a hibák és lyukak pedig leginkább Jacobs és Roach forgatókönyvének köszönhetőek. Ha tévedek, akkor persze elnézést, de az tény, hogy a minőség itt-ott hullámzó, sőt néha mintha nem is ugyanazt a filmet néznénk. Viszont a Gyilkos randi átlagban még így is egy feszes, feszült thriller, amely képes lekötni a nézőt, hogy az tátott szájjal, tágra nyílt szemmel bámulva őszintén aggódjon Violetért és kisfiáért, közben azt latolgatva, hogy ki a zaklató.

A 100 perces Gyilkos randi 2025. április 10-től nézhető meg a magyar mozikban, megtekintése 16 éven aluliaknak nem ajánlott. 

Nyitókép: UIP Duna / Universal

 

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bagoly-29
2025. április 10. 14:28
Férfit szívesen pofozó némber már diszlájkolt!-:))
bagoly-29
2025. április 10. 13:28 Szerkesztve
Hülye filmekkel hülyitik - főleg a nő - nézőket! Minden embernél találhatsz ha nagyon akarsz egy "de-t"! Ez az egész a család, a tartós heteró párkapcsolat elleni kampány része (persze a buzikét, leszbikét hivatalossá kell tenni!). No meg a lelki terror sem sokkal kellemesebb a fizikai agresszivitásnál, amelyben a nők is igencsak jeleskednek napjainkban. Nincs film, új szindarab, hogy egy nő ne pofozzon, üssön, rúgjon, karmoljon, egy őt fizikailag nem bántó férfit! Ez az elvárt női viselkedés minta a fiatal generációk számára!
quantum
2025. április 10. 12:56
Ilyen típusú rossz filmekre minek pazarolni az időt? A szerző inkább aludjon legközelebb.
survivor
2025. április 10. 12:55
tapir32 M.P. és Fletó...együtt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!