Az a közös bennük, hogy Isten segítségével jutottak el egy döntésre, felismerésre, megnyugvásra.
Az ő útjuk, példájuk kapaszkodó lehet a nézők számára, hogy nincsenek egyedül a problémáikkal.
„Éppen ezért ez a műsor a hívő embert még inkább megerősíti, hogy minden, ami körülvesz bennünket, minden, amit megtapasztalunk, jót és rosszat egyaránt, azok mind Isten szeretetéből és gondviseléséből történnek. A beszélgetések megerősítenek minket abban is, hogy jó helyen vagyunk, hogy minden gondunk megoldásához a legjobb segítő az maga a teremtő Isten, és az összes problémánkkal fordulhatunk hozzá, mert ő mindig tárt karokkal vár bennünket, és velünk együtt örül, ha sikereket érünk el. A nem hívő embert pedig ugyanúgy elgondolkoztatja; ezek az örök érvényű kérdések mindenkit érintenek, hiszen az üzenetek mindenkihez szólnak” – foglalja össze Mező Misi.