egy balatonfüredi bálra kellett sürgősen egy haknizenekar. „Annak idején eljártam a Horizont tánciskolába, ahol a Helikon játszott. Velük társultam. Ők saját számokban gondolkoztak, nekem meg már voltak kész dalaim. A szövegek írója, S. Nagy István elintézte a hanglemezgyárban, hogy készíthessek kislemezt.
Közben megváltoztattuk a zenekar nevét Hungáriára, és már így neveztünk be az 1968-as Ki mit tud?-ra” – idézte fel Fenyő Miklós szintén egy korábbi beszélgetésben. A kezdő felállásban a Fenyő Miklós, Csomós Péter, Klein László, Matlaszkovszky Miklós, Láng Péter, Tóth József alkotta együttes egy „magyarosch beatdallal” (Nem bújok én többé már subába) meg is nyerte ezt a Ki mit tud?-ot; középdöntőben a Ha szól a rock and roll című daluk akkorra siker volt, hogy a zsűri bár nem akarta, a közönség nyomására kénytelen volt továbbjuttatni őket. Ezzel elindult a Hungária első nagy korszaka, sorra jelentek meg a kislemezeik – köztük a máig legsikeresebb Csavard fel a szőnyeget –, az 1969-es Táncdalfesztiválon ismét közönségkedvencek lettek, az év végi közönségszavazáson az Illés és az Omega mellett a harmadik helyen végeztek.
A hetvenes években aztán egy időre megtorpant a lendület. Az újabb kislemezeik, illetve a gyors egymásutánban megjelent két albumuk – Koncert a Marson és a három különböző borítóval is kiadott Hungária (Tűzveszélyes) – hasonlóan jól fogytak ugyan, a zenekar mégis szétesett. Fenyő új társakkal folytatta; ekkor, 1974-ben került például Szikora Róbert a dobok mögé. A mellőzöttség, aminek részben politikai, részben személyes okai voltak, az 1980-as évek elejéig tartott; hogy a Hungária nem szűnt meg teljesen, csak a külföldi, főleg NDK-beli turnéknak, fellépéseknek, vendéglátózásnak volt köszönhető.
A nagy visszatérésre 1980-ban került sor,
amikor is – Jávorszky Béla Szilárd zenei szakíró szavaival élve –„Fenyő Miklós megteremtette a magyar Rockandrolliát, sosem volt aranykorunk világát a maga zenéivel, öltözékeivel, utcaképeivel, bulijaival, amelyek majdnem olyanok, mintha eredetiek volnának, miközben azok a pálmafák mégis valahol itt, Budapesten a Vasas-pálya környékén, az Angyalföldön nőttek.” Az „új”, már Fenyő Miklós, Dolly, Novai Gábor, Kékes Zoltán, Fekete Gyula és Szikora Róbert alkotta Hungária ez év márciusában mutatkozott be az E-Klubban, őrületes sikerrel. Ezután előbb végigjárták a nagy egyetemi klubokat, majd az egész országot, és megjelent a Rock'n' Roll Party című lemezük, amely 650 ezer példányban kelt el. 1981-ben a Limbó hintóval megnyerték az újraélesztett Tánc- és Popdalfesztivált, és százezres példányszámban fogyott Hotel Menthol című albumuk is.