Mértékadó brit lap: Zelenszkijnek valószínűleg meg kell alkudnia Putyinnal – és ezt már ő is tudja
Nem csak nekünk tűnt fel, tényleg egyre kevésbé harcias Zelenszkij retorikája.
Finn kutatók Twitter-esettanulmányban mutatják be, hogyan csökkenthető például az amerikai társadalom megosztottsága.
Egyre többen félnek a növekvő társadalmi megosztottságtól, a Világgazdasági Fórum kockázati listáján komoly fenyegetést látnak benne. Egyesek szerint a közösségi média is hibás érte.
A finn Aalto Egyetem kutatói algoritmikus megoldással orvosolnák a problémát, és kapcsolnának össze ellentétes nézetű embereket. Mindezt a Twitteren megosztó témák körüli felhasználói interakciók modellezésével, speciális grafikonnal teszik, amelyen userek a csomópontok. Két különálló klaszter az eredmény.
Aristides Gionis professzor szerint az algoritmus nyelvtől, topiktól függetlenül alkalmazható széleskörű témákra. Azon alapul, hogy megosztott hálózatot szimuláló speciális hálózattípusnál a legjobb kapcsolatok, hidak a mindkét oldal legmagasabb szintű csomópontjai között alakíthatók ki. Ezeket a felhasználókat sokan ismerik, számos követőjük van.
Az algoritmusnak az amerikai elnökválasztási eredményt követő vitákra alkalmazása azt sugallja, hogy a társadalom mostani megosztottságát leginkább a @breitbartnews és a @hillaryclinton csomópontok közötti híddal lehetne csökkenteni. Mivel egy ilyen kapcsolat kvázi lehetetlen, a kutatók kevésbé prominens személyek, például a liberális újságíró @mtracey és a konzervatív aktivista @rightwingangel összekapcsolása reálisabbnak tűnik.