Sakk-, go- és kvíz-versenyek után magasabb szintre lép a gép-ember megmérettetés. A kínai televízió különleges vetélkedőjében a Baidu robotja küzd meg emberekkel és programokkal.
2017. január 08. 10:00
p
0
0
0
Mentés
Xiaodu, a kínai keresőóriás, a Baidu által fejlesztett robot is részt vesz a január 6-án startolt és áprilisig tartó Super Brain tévévetélkedőn. A vetélkedő teljes negyedik (mostani) évadját a szuperszámítógépek kontra ember témának szentelik: Xiaodu négy emberrel és más programokkal méri össze tudását. Az is elképzelhető, hogy a vége MI kontra MI megmérettetés lesz.
A Baidu 2015-ben mutatta be a robot kisebb verzióját, azóta a gép MI-jén dolgoztak, és a tévéműsorhoz készítettek óriásverziót. Egyik ellenfele, a nyolcéves Sun Yiting bámulatra méltó hallással rendelkezik: földre érkező léggömb zajából tudja, milyen magasból szállt le stb. Egy másik versenyző, Wang Feng világcsúcstartó: ő memorizálja leggyorsabban pókerjátszmák lapjait.
Az első kör az arcfelismerésről, a második a beszédfelismerésről szól, utóbbiban 21 tagú kórus énekel, három ember beszél 3 másodperces videóban. A három beszélő szövegét kell felismerni.
A Baidu bizakodik, hogy Xiaodu elég intelligens ahhoz, hogy megnyerje a vetélkedőt.
A magyar kultúra napján országszerte és a határokon túl is kiállításokkal, koncertekkel, díjátadókkal és színházi előadásokkal tisztelegnek Kölcsey Ferenc Himnusza előtt.
A brit kormány és a Munkáspárt új mesterségesintelligencia-stratégiája komoly aggodalmakat kelt a kreatívszektorban. Neves írók, köztük Richard Osman és Kate Mosse hevesen tiltakoznak a művészeti alkotások engedély nélküli felhasználása ellen. A készülő szabályozás alapjaiban változtathatja meg a szerzői jogok védelmének rendszerét Nagy-Britanniában.