Kínai kutatók a világűrben vizsgálják, hogyan állítsák elő a földkerekség legjobb borát.
2016. szeptember 25. 10:20
p
0
0
3
Mentés
A gazdasági növekedés hatására Kína lett a világ egyik legfontosabb bortermelője. Lakosai több vörösbort isznak, mint bárki más a világon, a dermesztő telű északkeleti Liaoningtől Xinjiang perzselő sivatagjaiig több a szőlőhegy, mint Franciaországban. A világverő bor előállítására hajtó ország tanulmányozta már a tibeti magasföld buja dombjait, a napégette Góbi-sivatagot és Ningxia tartomány sziklás lejtőit is. A helyi borászok most viszont teljesen új úticél, a világűr felé tekintgetnek.
Az ország legújabb űrlaborja, a Tiangong-2 múlt héten fellőtt rakományába a hírek szerint Cabernet Sauvignon, Merlot és Pinot Noir borválogatás is került. A borok forrása a politikusok által Kína Bordeaux-jának nevezett ningxiai Helan hegység.
Tudósok reménykednek, hogy a világűrbeli bortermeléssel az ország egyes szőlőhegyeinek zord klímájához jobban alkalmazkodó új mutációk jönnek létre.
Az alakuló helyi boripar szívében, az elszegényedett Ningxia tartományban és hasonló helyeken, a büntető -25 körüli fagyos hőmérséklet és a kedvezőtlen talajviszonyok komoly kihívást jelentenek a termelőknek. Bíznak benne, hogy az „űrsugárzás” genetikai változásokat eredményez a szőlőben, amelyek segítik, hogy hidegnek, aszálynak és vírusoknak is ellenálljon.
Miután visszakerültek a Földre, a mintákat letesztelik, más szőlőkkel összevetik, hogy megtalálják a „legalkalmasabb mutációt.”
„Peking környékén készült a legjobb kínai bor, amit valaha is ittam. Meg sem mondanák, hogy kínai” – jelentette ki Fongyee Walker, a Dragon Phoenix Bortanácsadó igazgatója.
A kínai vállalatok uniós üzleti környezetre vonatkozó minősítése az ötödik egymást követő évben romlik. A beruházók és a kereskedők elsöprő többsége szerint az EU-s piac már se nem tisztességes, se nem nyitott.
Az európai akkumulátorgyártás fellegvárának szánt Northvolt összeomlása kijózanító pofon volt a merész tervek szószólóinak. A történet visszatért önmagába, a világ legnagyobb gyártója, a CATL pedig máris bejelentette, hogy új beruházásba kezd – ezúttal Spanyolországban.
Az Oroszországot sújtó szankciók miatt az orosz repterek bezártak az európai légitársaságok előtt, így az Európa és Kína közötti légi forgalom a kínaiak kezébe került.
Kína új irányvonalat hirdetett: 2025-től radikálisabb élénkítő lépésekkel kívánja támogatni a növekedést. Bár a bejelentések rövid távon optimizmust hoztak a tőzsdékre, a szakértők óvatosságra intenek: a szavak mögötti valódi tettek és azok hatékonysága még mindig kérdéses marad.
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 3 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
dorkoka
2016. szeptember 27. 11:55
A bibliai sárguló veszedelemnek semmi nem számít.
Mi lesz ha ez a materialista 1.3 Mrd elkezdi liberálisan értékesnek vallania magát, a kis tücsök vagyok-golyó fogó helyett. 5000 év dinasztikus kultúrájának tapasztalata fog menni a levesbe a bolsevizmus miatt.