Schmidt Mária és Gerő András is új kötettel jelentkezik a könyvhétre

2016. június 08. 17:05

A nem valós problémákkal foglalkozó, még is Európát uraló politikai gondolkodást kritizálja a könyvhétre megjelenő kötetében Schmidt Mária, a Terror Háza igazgatója. Gerő András pedig, a Habsburg Történeti Intézet vezetője Ferenc Józsefről jelentkezik új munkával.

2016. június 08. 17:05

Miért uralja Európát a kommunizmus bukása után még negyedszázaddal is olyan politikai gondolkodás, amely nem a valóságos problémákkal foglalkozik? Többek között erre keresi a választ a Könyvhétre megjelenő kötetében Schmidt Mária történész. A Veszélyzónában. Szerepek, játszmák, esélyek című esszékötet a Terror Háza könyvajánlója szerint kockázatos kalandra csábítja az olvasót - írja a Terror Háza honlapja

Szintén a Könyvhétre érkezik Gerő András új kötete is, amely a történelmünkben leghosszabb ideig uralkodó királyt, Ferenc Józsefet mutatja be magyar szemszögből. A Ferenc József és a magyarok, miként a szerző írja, „egy viszonyról szól. Arról a kapcsolatról, amely, Ferenc József és a magyarok között létezett.” A Habsburg Történeti Intézet igazgatójának olvasmányos kötete egy olyan „házasságot” mutat be „ahol mindkét fél tudta, hol a másik tűréshatára, s milyen szabályokat kell betartani ahhoz, hogy a kapcsolat kiszámíthatóan működjék. Ahogy teltek-múltak az évek, egyre inkább megszokták egymást a felek, s válásra valójában komolyan már senki se gondolt.”

Schmidt Mária kötetét június 11-én, szombaton 14:30-tól mutatják be a Vörösmarty tér színpadán. A szerzővel Tallai Gábor és Baranyi Márton, a Terror Háza Múzeum munkatársai beszélgetnek. A beszélgetést követően 15:00 órától Schmidt Mária és Gerő András dedikálnak a Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány standjánál (82-es számú pavilon, a Váci utca felől).

A Terror Háza standján a korábbi kiadványokat is meg lehet majd vásárolni, többet kedvezményesen.

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tintamin
2016. augusztus 01. 18:34
Az megvan, hogy Mariska is bőven kap az EU-s pénzből (csorgatva by Orbán), és egy tökéletes személyi kultuszos "konferenciát" is sikerült már tartani az orbáni "sikerek"-ről? Hiába, ha a seggnyalás szorgalommal párosul, az a legdurvább. Nálunk ebből sajnos felülreprezentált a fidesz-holdudvar:(
Byzo
2016. július 27. 14:46
Egyáltalán ki találta ki ezt a baromságot, hogy ők egy pár lennének...? Mert egyszerre jelent meg a könyvük...????
Zsolt75
2016. június 21. 11:52
B+, legalább pislogna, mikor fényképezik...
gatyakorc
2016. június 13. 23:28
Mi ebben a különös? Az lett volna furcsa, ha nem találnak egymásra. Gerő egy elég középszerű történész, aki jóideje már hatalmi kapcsolatépítéssel, fontoskodó intrikákkal és pályázati pénzfelnyalással meg Habsburgos repimarhaságokkal van elfoglalva komoly kutatás helyett, mert rájött, hogy a gagyi jól fizet. Schmidtet pedig a politikus haverjain és a saját múzeumi/kutatóintézeti beosztottain (meg a naivabb újságolvasókon) kívül a világon senki nem tekinti tudósnak, tulajdonképp az elmúlt negyedszázadban rossz politikai publicisztikákon kívül semmit nem írt, mindenki szörnyen kínos figurának tartja, csak a jobboldali érzelmű történészek nem mondják ki róla. A befolyását a rengeteg pénzének és a seggnyalásnak köszönheti. Téged az téveszt meg Gerővel és Schmidttel kapcsolatban, hogy az egyik baloldali, a másik jobboldali politikába van bekötve, pedig a valóságban nagyon is hasonló a habitusuk.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!