Jézus élete után a kiválasztottak maradtak meg nekünk
Isten igéjét nemcsak a Biblia hirdeti, de minden ihletett mű, így például akár egy festmény, egy regény. Vagy éppen egy sorozat, amely Jézus élete alapján még rekordot is állított.
Túl vagyunk a Könyvhéten, előttünk a nyár, azonban még van egy kötelességünk: itt a Fantasztikus Borítók Viadalának könyvheti különkiadása. A tavaszi borítószavazáson főlényesen nyert a Delta Vision gondozásában megjelenő Hangakirály, ősszel pedig hármas holtverseny alakult ki a Gabo és az Agave kötetei között. De vajon melyik könyvheti borító nyerte el leginkább a közönség tetszését?
A szavazás lezárult, itt vannak az eredmények!
*
Az őszi és a tavaszi kiadás után újra jelentkezik a Fantasztikus Könyvek Viadala. Első alkalommal hármas holtverseny lett a végeredmény, másodszor pedig a szavazók számának döbbenetes megugrása mellett elsöprő győzelmet aratott a Delta Vision Hangakirály című könyve. A Könyvhétre ismét rengeteg cím jelent meg, azonban kénytelenek voltunk némileg változtatni a szabályokon: a kötetek kiadónkénti egyenetlen eloszlása miatt ez alkalommal egy-egy kiadó nem feltétlenül csak két kötettel jelentkezik a versenyben. Ennek megfelelően a borítóviadal könyvheti kiadásában konstruktőri, azaz kiadónként összesített eredményt számláló versenyt nem indítunk.
És most jöjjenek a versenyzők az előző viadal győzteseinek sorrendjében, hátul az új jelentkezőkkel.
*
Nem sikerült igazán jó minőségű verziókat beszereznünk a Delta Vision kötetinek borítóiból, de a lényeg látszik. Hernád Péter szuperhősregénye képregényes bortót kapott, míg Honfy Ágnes kötete csinos fehér-arany-vörös trikolórban pompázik.
Az Agavétól ez alkalommal három kötetet válogattunk. John Scalzi asztronautái vöröses tájon bóklásznak, N.K Jemisin kötetének borítója szépen összefoglalja a kötet hangulatát, a Kultúra-sorozat utolsó darabja Iain M. Bankstől pedig egy igazi sci-fis borítót kapott a kiadótól.
Talán Superman is megirigyelné A tűz kegyelme dinamikusra sikerült borítóján helyet kapó karakter lézerszemeit, míg Paolo Bacigalupi könyve a regény világából tár elénk egy panorámát.
Nem igazán tudok mit kezdeni a Galaktika borítóival. Lovas Lajos könyve mindenképpen utal arra, hogy valamiféle szatirikus történetről van szó, Jo Walton pedig már korábbi versenyünkben is szerepelt, de valójában csak most jelent meg, és ez a végleges borítója.
A Fumaxnál ez alkalommal mindkét kötet borítója az eredeti kiadás átvétele. A Vészmadár elég mozgalmas, a Nemezis játékai pedig simán egy izgalmas sci-fi borító.
Almák, sárkányok, farkasok: a cím összes eleme megjelenik az Atheneumnál a borítón is. Norbert Winney egyébként a neve ellenére magyar szerző.
Amíg nem olvastuk, nem tudjuk, hogy mennyire számítanak fantasztikus műnek a Jelenkor magyar kiadványai: a fülszöveg alapján azonban mindenképpen beválogatásra érdemesnek tartottuk őket. Meg hát na, szépek is ezek a borítók.
Itt viszont biztos sci-firől beszélünk. Csányi Vilmos könyve egy mesterséges intelligenciáról szól, ezt talán a borító is szépen tükrözi.
Új versenyzőnk a Főnix Könyvműhely: Szélesi Sándor könyvének szépen rajzolt borítójáról is látjuk, hogy young adult-regényről van szó; míg az Ajtók és átjárók egy fantasy-antológia, a borítón ajtóval, ami láthatóan átjáró is egyben egy másik világba.
Az Ad Astra éves magyar sci-fi antológiája is biztosra ment az egyértelműen zsánerre jellemző, futurisztikus épületeket mutató címlappal.
A képen ugyan nem látszik, de Beregi Tamás könyvének külső borítójának O-betűi az alsó borítót mutatják meg nekünk, tehát a rémálomszerű felszín alatt valójában egy festmény lapul. (Közben megkaptuk a másik borító képét is. Megmutatjuk azt is.)
Így néz ki tehát belül:
*
Itt lehet szavazni. A szavazást vasárnap éjfélkor zárjuk le.