Sisak és szemüveg helyett okos kontaktlencse lehet a Samsung megoldása a kibővített valóságra.
A Samsung a Gear-rel ott nyomul már a virtuális valóságban, de a koreai óriásnak a kibővített valóságra (AR) is vannak tervei. Egy szabadalomra alapozva, annyit tudunk róla, hogy nem headset, de még csak nem is szemüveg, hanem okos kontaktlencse lesz.
A 2014-ben szabadalmi oltalomra benyújtott kérvényben „okos kontaktlencse kibővített valóságra és gyártási, irányítási módszerekre” leírás állt. Pici kijelzőből, kamerából, RF antennából és a szemmozgást detektáló érzékelőkből tevődik össze. Okostelefonnal, valószínűleg Galaxyval áll majd összeköttetésben, a felhasználó egyes bemeneteket hunyorgással irányít.
A kibővített valóság abban különbözik a virtuálistól, hogy a felhasználó egyszerre látja a kivetített képet és a valóságot. A virtuális valóságban teljesen elmerül egy másik világban, mert csak az látható a headset kijelzőjén.
Míg a VR-re jó a headset, a Samsung szerint a kibővített valóságra okos lencse való. A szabadalomban leírtak szerint azért, mert szemüveghasználattal romlana a kivetített kép minősége. A Google Glasst nevén is nevezik. Egyébként a híresztelések szerint a Google szintén fejleszti már a saját okos lencséjét.
A Samsung szabadalma főként a lencse tervrajzáról szól, és nem arról, hogy mire képes. Egy példában azonban elmagyarázzák, hogy hunyorgással hogyan utasíthatjuk fénykép-felvételre a kamerát.
A nevet illetően fogódzót jelenthet, hogy a Samsung 2014-ben Dél-Koreában és az Egyesült Államokban is levédette a Gear Blink-et, és az akkori pletykák szerint Google Glass-féle termékről lett volna szó. A hunyorgást detektáló okos kontaktlencse viszont sokkal logikusabbnak tűnik.
A tényszerűséghez azonban az is hozzátartozik, hogy szabadalmaztatott eszközök nem kerülnek mindig piacra. Piacképes termékekhez rengeteg kutatásfejlesztés kell, és a cég érdeklődése is másfelé irányulhat közben. Ám ezzel együtt sem lenne meglepő, ha a Samsung valami hasonlóval állna elő a jövőben.