Gigaberuházást hirdetett meg Trump a mesterséges intelligencia fejlesztésére
Stargate (Csillagkapu) néven ötszázmilliárd dollár értékben építenek ki infrastruktúrát a mesterséges értelem kutatása érdekében.
Két amerikai kutató a Star Trek filmekben és sorozatokban megcsodált holodekk-szerű eszközben látja az oktatás középtávú, 2041 körüli jövőjét.
A Star Trekből ismert holodekk szállító, másoló és holografikus rendszereket kombináló nagyon fejlett virtuális valóság – valamikor a 2360-as években. A speciálisan felszerelt, egyébként üres helyiségben a programok tárgyakat és személyeket jelenítenek meg holografikus háttér előtt. Bármilyen forgatókönyv, helyszín megidézhető benne, minden a programozott valódi vagy képzeletbeli paraméterek függvénye. Stresszoldó személyes programok mellett a technológia tudományos szimulációtól taktikai tréningig sokfajta célra használható.
Holodekknél nem tart még a mai infokom, de a New York Egyetemen kutató Winslow Burleson és Armanda Lewis valami hasonlót képzel el a jövő virtuális valósággal és mesterséges intelligenciákkal turbósított oktatásában. „Fejlett cybertanulási környezetről” és 2041-ről beszélnek. Burleson X Labjában el is kezdték fejleszteni a prototípust. A hálózati szoftver és hardverinfrastruktúrát szolgáltató, képi, audió, fizikai, közösségi és társadalmi komponenseket közös nevezőre hozó „holodekk” különböző együttműködéseket (oktatás, kutatás, innováció stb.) támogat. Burlescon megosztott számításokról, integrált elosztott adatokról, immerzív képi megjelenítésről és közösségi interakciókról beszél, szimultán együttesük garantálja a sok-résztvevős tevékenységek eredményességét.
A holodekket a személyes történetek, interaktív élmények és a streamelt nyílt tartalmak teszik inspiráló környezetté. Burleson és Lewis szerint 2041-ben a tanulásnak nem lesznek korlátjai. A mai szemmel kicsit sci-finek tűnő közegben mindenki kreálhat magának saját tanárt, csapatot, közösséget, világot, galaxist, univerzumot.