Van egy különleges funkciója a Vive VR-sisaknak, amivel a felhasználó saját fizikai környezetét látja.
2016. március 11. 12:00
p
0
0
1
Mentés
A HTC Vive-ja egyike a jelenleg megvásárolható két drága virtuális valóság headsetnek. A másik az Oculus Rift. A Vive 799, a Rift 599 dollárba kerül.
A Vive-nak van egy „kísérő”, „gardírozó” (chaperone) nevű nagyon egyedi biztonsági funkciója is, mégpedig a két külső érzékelővel összekombinált arckamera. A kamera rendeltetése, hogy drótvázszerű nézőponton keresztül megmutassa a felhasználónak a valódi környezetet, a fizikai közeget, amelyben mozog.
A YouTube-on Tron-módnak nevezték el a funkciót. A találó elnevezés egy Zulabo nevű usertől származik, szerinte az élmény az árkádjátékok világára emlékeztet.
Sok mást egyelőre nem tehetünk ebben a módban, persze fejlesztők dolgozhatnak rajta, alkalmazásokba integrálhatják, hamarosan fel is bukkanhat VR-játékokban és filmekben.
Lehallgatási botrány a Tisza Pártnál, eltérő pártmérések és patrióta előretörés az Európai Parlamentben – ezekről is vitázott a Presszó e heti adásában Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője és Pulai András, a Publicus Intézet vezetője. Adásunkat hétfőn rögzítettük.
A vádlott először ruhában készült, teljes alakos képeket kért a lányoktól, majd arra is rávette őket, hogy meztelen fényképeket és videókat küldjenek magukról.
Mi lesz a következményük a Magyar Péter-féle hangfelvételeknek? Elhozza-e Donald Trump a békét? Talpra áll-e az európai és a magyar gazdaság? Dévényi István és Gajdics Ottó vitája.