3D szkennelés és okostelefónia összekapcsolása élethű avatárokat eredményez.
2016. március 22. 15:00
p
0
0
0
Mentés
Hiába esik jelentős mértékben a hardverek ára, a 3D szkennertechnológia még mindig gyerekcipőben jár. Ugyan lehetséges nyomtatható 3D szkeneket készíteni, a nagy áttörést sok más területhez hasonlóan, itt is az okostelefonok és a szkennerek egyesítése hozza majd el.
Történtek már ilyen jellegű fejlesztések, de talán egyik sem annyira ígéretes, mint a 2014-ben sikeres közösségi támogatásgyűjtő Kickstarter-kampánnyal indult svájci Dacuda startup SLAM3D szkennelő motorja és a napokban kiadott egyik kiegészítője, egy okostelefonos szoftverfejlesztői készlet. Utóbbival 3D-ben leszkenneljük magunkat, amelyből játékokban is használható, jó minőségű nyomtatott avatárt hoz létre.
A SLAM motor tárgyakról valósidőben 3D szkent készítő algoritmus, amelyhez pár hónapja okostelefonos appot is fejlesztettek. A fejlesztői készlet a játékvilággal kapcsolja össze a 3D szkennelést, az avatár teljesen élethű másunk. A Dacuda technológiája nyilvánvalóan a 3D nyomtatásban, 3D térképezésben és a virtuális valóságban is elterjed.
Lehallgatási botrány a Tisza Pártnál, eltérő pártmérések és patrióta előretörés az Európai Parlamentben – ezekről is vitázott a Presszó e heti adásában Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője és Pulai András, a Publicus Intézet vezetője. Adásunkat hétfőn rögzítettük.
A vádlott először ruhában készült, teljes alakos képeket kért a lányoktól, majd arra is rávette őket, hogy meztelen fényképeket és videókat küldjenek magukról.
Az orosz katonák új robbanószerkezeteket fedeztek fel a kurszki régióban, melyeket szerintük az ukránok szórtak szét. Az apró robbanószer az oroszok szerint még az olyan brutális eszköznél is rosszabb, mint a hírhedt PFM-1-es.