3D szkennelés és okostelefónia összekapcsolása élethű avatárokat eredményez.
2016. március 22. 15:00
p
0
0
0
Mentés
Hiába esik jelentős mértékben a hardverek ára, a 3D szkennertechnológia még mindig gyerekcipőben jár. Ugyan lehetséges nyomtatható 3D szkeneket készíteni, a nagy áttörést sok más területhez hasonlóan, itt is az okostelefonok és a szkennerek egyesítése hozza majd el.
Történtek már ilyen jellegű fejlesztések, de talán egyik sem annyira ígéretes, mint a 2014-ben sikeres közösségi támogatásgyűjtő Kickstarter-kampánnyal indult svájci Dacuda startup SLAM3D szkennelő motorja és a napokban kiadott egyik kiegészítője, egy okostelefonos szoftverfejlesztői készlet. Utóbbival 3D-ben leszkenneljük magunkat, amelyből játékokban is használható, jó minőségű nyomtatott avatárt hoz létre.
A SLAM motor tárgyakról valósidőben 3D szkent készítő algoritmus, amelyhez pár hónapja okostelefonos appot is fejlesztettek. A fejlesztői készlet a játékvilággal kapcsolja össze a 3D szkennelést, az avatár teljesen élethű másunk. A Dacuda technológiája nyilvánvalóan a 3D nyomtatásban, 3D térképezésben és a virtuális valóságban is elterjed.
Kifelé bezzeg nyitottnak mutatjuk magunkat, a szabadság szellemét hirdetjük, az egyenlőségért demonstrációt is szervezünk, ha van politikai motiváltság. És csak az van. Zalán János írása.
A párizsi olimpia óta megváltozott az élete a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia 21 éves versenyzőjének, aki előbb K4 500 méteren (Pupp Noémival, Csipes Tamarával és Gazsó Alida Dórával egy hajóban) lett bronzérmes remek hajrát követően, majd másnap Pupp mögött ülve K2 500-on is harmadik lett. Interjú Fojt Sárával.