Rogán Antal keményen beolvasott a 444-nek, alighanem feljelenti a portált (VIDEÓ)
Egy miniszter telefonjának fotózgatása nem csak etikátlan, de kimeríti a bűncselekmény fogalmát is – szögezte le a miniszter.
Az egészséges táplálkozást célzó okos nyaklánccal figyelhetjük, hogy mit eszünk-iszunk.
Segíthet-e egy nyaklánc az egészségesebb táplálkozásban?
Wenyao Xu, a Buffalo Egyetem kutatója szerint igen. Xu és munkatársai a kínai Shenyang Északkeleti Egyeteméről ugyanis gőzerővel dolgoznak a magunkon viselhető AutoDiétás nevű kütyün. A nyakláncban lévő parányi mikrofon az étel rágása és lenyelése közben kiadott hangokat figyeli. A hanganyagot bluetoothon küldi a mobilunkra, és az app kiszámítja, mit eszünk, mennyi kalóriát viszünk be a szervezetünkbe.
Xu könyvtárat is összeállít az evés közben hallható hangokról, amelyek alapján az AutoDiétás pontosabban felismerhet kajákat. Az első tesztek eredményei ígéretesek: januárban 12 alany ételének és italának 85 százalékát ismerte fel.
Az egészségesebb életmódot támogató appokba általában kézzel kell bevinni, hogy mit ettünk-ittunk, ami elég unalmas és időrabló feladat. Automatizálása hatékonyabbé és gyorsabbá teheti ezeket az alkalmazásokat. Xu szerint cukorbetegeknek, túlsúlyosaknak és más étkezési problémákkal bajlódóknak különösen hasznos az automatizálás és persze a kütyü meg az app is, mert így jobban figyelemmel tudják kísérni táplálkozásukat.
A nyakláncnak azonban vannak hátrányai is. A Buffalo Egyetem arról számolt be, hogy eltérő kalóriatartalmuk ellenére sem tud különbséget tenni a klasszikus gabonapehely és édes változatai között.