Japánban március 17-én debütál a Nintendo mobil appja.
2016. március 13. 12:00
p
0
0
0
Mentés
A Nintendo 2015 elején beszélt először részletesebben mobiljátékokkal kapcsolatos terveiről, 2017 márciusáig öt appot ígértek. Öt app közel két év alatt nem túl sok, viszont mivel mindegyikkel csúcsokat akarnak döngetni, a gondos fejlesztéshez idő kell.
A tavaly július 11-én elhunyt vezérigazgató, Satoru Iwata úgy tervezte, hogy a mobiltelefonos világ a Nintendo egyik pillére lesz, bár hozzáfűzte: ha nem érnek el komoly eredményeket, felesleges és értelmetlen pénzkidobás az egész mobilfejlesztés.
Az öt app közül az első és ingyenes Miitomo március 17-én debütál Japánban. Hatalmas várakozás előzi meg. A történet elég egyszerű: avatárunk egy kis szigeten találja magát, amelyet be kell népesítenie. Idővel barátságok, romantikus kapcsolatok alakulnak ki, gyerekek születnek. A játékpénz lakásunk építésére-szépítésére, mutatós ruhák vásárlására használható.
Rossz hír, hogy egyelőre nem tudni, Miitomo mikor érkezik Európába.
Az igazgatók 70 százaléka úgy nyilatkozott, hogy pozitív változást tapasztalt az iskola közösségi életében, a pedagógusoknak pedig 83 százaléka tartotta pozitív hatásúnak a mobiltelefon-használat korlátozását.
Trump 2018-ban G7 csúcson szakította szét a közösen aláírt zárónyilatkozatot, majd az akkori kanadai miniszterelnököt „nagyon tisztességtelennek és gyengének” nevezte.
Hogy került a Kodály-módszer Japánba? Miért van magyar nép hímzéssel foglalkozó csoport Nagojában? S vajon hogyan köszönt egy magyar irodalmár egy japán császárt? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ Vihar Judit japanológus-irodalomtörténésszel.
Az Amnesty International Magyarország bevétele 465,673 millió forintra nőtt (2023-hoz képest), és az adózás utáni eredménye 11,6 millióról 20,4 millió forintra emelkedett.