Egy szépiaformájú robothal elődei és kollégái által megoldatlan problémákat orvosol: minden irányba képes mozogni, és a megfordulás sem gond.
2016. február 05. 14:30
p
0
0
0
Mentés
Ugyan több robotról elmondható már, hogy úgy úszik, mint a halak, viszont ennek ellenére korlátozott a mozgásuk: hosszabb időbe telik, amíg megfordulnak, és még jóindulattal sem lehet precíziós műszernek nevezni őket.
A zürichi ETH kutatói úgy tűnik, Sepios nevű fejlesztésükkel megoldják ezeket a problémákat. A tintahalról mintázott gépállat négy „uszonyával” lényegében bármelyik irányban képes mozogni. Olyan akadályokat is elkerül, amelyeket más állatszerű automaták nem: tengeri füvet, fémeket stb.
Mivel csendes és nyugodt, igazi halak mellett is ellubickol, és közben nem zavarja őket, nem kezdenek pánikolni tőle.
A technológiai óriáscégek világa egy ember alkotta szörnyeteg, amellyel szemben a nyugati kormányok vesztésre állnak. Miben jár előrébb Kína? A helyes stratégia Amerika és Európa
számára is a kooptálás lenne, állítja a Cambridge-i Egyetem politikatudósa.
Karrierje csúcspontjaként 2016-ban a riói olimpián 100 méter háton, valamint 200 és 400 méter vegyesen lett aranyérmes, 200 méter háton pedig ezüstöt szerzett a most visszavonult Hosszú Katinka.
A Samsung bejelentette, hogy az év első felében piacra dobja régóta várt mesterséges intelligenciával (MI-vel) felszerelt robotját, a Ballie-t. A guruló robotasszisztens egyesíti magában a mesterséges intelligencia, az okosotthon-vezérlés és a hordozható projektor funkcióit. A CES 2025 technológiai kiállításon bemutatott eszköz jelentős előrelépést mutat a 2020-as koncepcióhoz képest