A kibernetikus organizmus, a cyborg alakja néhány évtizede még hamisítatlan sci-finek számított. Az amerikai hadsereg fejlesztőügynöksége, a DARPA ha nem is terminátorokon, de a katonák agyába ültethető chipen dolgozik.
Az agyat közvetlenül számítógéppel összekapcsoló chip az ellenség tartózkodási helyéről küldene adatokat, de térképeket és parancsokat szintén továbbítana. A technológiával a katonák nagyobb biztonságban éreznék magukat, és jobb harcosok is lennének.
A DARPA a héten jelentette be az új programot, a neurális interfész fejlesztését. Az interfész korábban soha nem látott jelfelbontást és szélessávú adattovábbítást biztosítana az emberi agy és a digitális világ között.
Emberi használatra egyes neurális interfészek már most alkalmasak, a DARPA viszont sokkal jobb minőségben gondolkozik. A technológiát olyan szintre akarják feljavítani, hogy a rendszer tisztán és személyesen kommunikáljon viselőjével, és akár egymillió idegsejtet is elérjen az agy specifikus részén.
A projekt különféle szakterületek közös nevezőre hozása: idegtudomány, szintetikus biológia, alacsony fogyasztású elektronika, fotonika, orvosi műszer-gyártás, csomagolás stb. A kutatók fejlett matematikai és idegszámítási technikákkal dolgozva fordítják a biológiai-elektromechanikus „nyelvet” digitális bináris kóddá.
A hadsereg bizakodik, hogy a kutatáshoz találnak ipari partnereket.