A Drone Racing League a pilóta nélküli repülők Nascar-ja, legalábbis már annyira látványosan van előadva a repülő cirkusz.
2016. január 31. 09:46
p
0
0
0
Mentés
Eleve ezek a versenyzők már felspécizett drónok, a kereskedelmi forgalomban nem is kaphatóak nyilván. A versenyen 12 kilométer/órás sebességgel is száguldozhatnak, nem hiányoznak az ütközések és sérülések sem így, mint az autóverseny a Nascar esetében sem. 2016-ban hat alkalommal rendeznek versenyeket, az egész a Star Wars „pod racing” versenyéhez hasonlít, csak miniatűr változatban előadva. A pályákon egy halom akadály szerepel, ezeket kell leküzdeni, közben pedig leelőzni az ellenfeleket is mellesleg.
A drónok irányítása hasonlít a virtuális valóság vagy kibővített valóságos megoldásokhoz, speciális szemüvegben ülnek a lelátón a zsokék és ők is azt látják, amit a drónjukra erősített kamera lát valós időben. Gyakorlatilag ők ugrálnak a pályán az akadályok között és csinálnak hajmeresztő manővereket.
Hogy még látványosabb legyen a show, a drónokra színes LED-eket helyeztek, melyek a sebességtől függően is változtatják a színeiket, tehát lehet tudni mikor érték el a csúcssebességet, a 120-at. A technológiát folyamatosan tökéletesítik, a DLR célja pont az, hogy mint egy autóversenyben szponzori hálózat és technológiai ipari háttér épüljön fel a drónverseny köré és tévében is közvetítsék, mint a Super Bowlt egyszer.
Megjöttek a legfrissebb adatok: a kormány teljesítette a vállalását. Az infláció egy darabig biztos nem tér vissza, ellenben a fizetések emelése új lendületet vehet.
Karrierje csúcspontjaként 2016-ban a riói olimpián 100 méter háton, valamint 200 és 400 méter vegyesen lett aranyérmes, 200 méter háton pedig ezüstöt szerzett a most visszavonult Hosszú Katinka.