Magyarországon, mindenki azt ír le, amit akar, olyan véleményt alkothat, amilyet szeretne

Egy főszabály van: nem lehet külföldi pénzt elfogadni, nem lehet idegen állam politikai vagy gazdasági érdekeinek képviseletében eljárni.

Az élővilág nagyon sok robotikust megihletett. Legutóbb izraeli kutatók fejlesztettek mentési és felderítési munkáknál hasznos gépsáskát.
A Tel-Aviv Egyetem és az Ort Braude Kollégium 12 centinél alig nagyobb, 23 grammnyi sáskarobotja 3,5 méter magasra, de oldalt is 1,5 méterre ugrik. A jövőben nehéz, például sziklás terepeken, keresési-mentési, illetve felderítési műveleteknél számítanak rá.
Teste ABS műanyagból készült 3D nyomtatással. Kicsi elemmel működik, a rajta lévő mikrokontroller jóvoltából távirányítható. Lábai merev szénrudakból, torziós rugója acélhuzalból készült.
A sáska ugrása három lépésből áll. Az előkészítésnél meghajlítja a lábát, majd az ízületeknél elzáródik, végül a felső láb hajlítóizma feloldja a zárat, ami gyors energiakibocsátást eredményez. Ez a folyamat váltja ki a lábak tempós rugómozgását, és juttatja a sáskát a levegőbe.
A robot a sáskához hasonlóan a tárolt mechanikus energiát használja a lábizmok tevékenységének növeléséhez. Azért képes ugrani, mert a torziós rugó szintén tud energiát tárolni.
A kutatók az ugrás távolságát és a légbeli stabilitást növelő, a talajra érkezés hatását csökkentő, különféle ugrások kivitelezését támogató megoldásokon dolgoznak. A lehetséges alkalmazások köre is bővülne velük.