Karnyújtásnyira volt attól Putyin, hogy pontot tegyen a háború végére: a szakadék széléről táncolt vissza Zelenszkij
„A tél közepén járunk, és az oroszok célpontja továbbra is ugyanaz” – fogalmazott az ukrán elnök.
A Mars-járók szoftverei alapján fejlesztettek egy érdekes alkalmazást: a szinte teljesen autonóm drón körberepüli a célszemélyt, közben szelfit készít róla.
Semmi mást nem kell tenni hozzá, csak kiválasztani a személyt vagy tárgyat. A drón körberepüli, és videoszelfiben örökíti meg. De felfelé is zoomolhat, és tipikus drónmódból csinál egy szép légifelvételt.
Az app alapvetően az okostelefon GPS-én keresztül végzi a vezérlést, és így nincs szükség távirányító funkciókra. Ezúttal viszont mihelyst azonosította a célszemélyt, céltárgyat, a drón autonóm működik.
A Neurala Intelligencia Motor (NIE) hétköznapi kamerát használva is azonnal megtanulja személyek, tárgyak felismerését. Ha mozognak, a mélytanuló algoritmus még többet tanul meg róluk valós időben, változó körülmények között. Megfigyeléseit korábbi ismereteivel hasonlítja össze. Ez a módszer túlmutat a „gyakorlás az első” típusú jelenlegi mélytanulás-alapú képfeldolgozáson.
A mélytanulás mellett a költséges és sokat fogyasztó aktív rendszerek helyett használt passzív szenzorok teszik egyedivé a Neurala szoftverét. A cég a NASA-tól kapott támogatást, hogy a Mars-járóit irányító szoftverek jellegzetességei (autonóm navigáció, tárgyfelismerés, akadályelkerülés stb.) alapján készítsen kereskedelmi termékeket.