Szívünk parancsa a haza megvédése
Sem a XIX. századi, sem a XX. századi hősök áldozata nem volt hiábavaló.
Kihirdették a 2015-ös 100 szóban Budapest pályázat legjobb pályamunkáit. Az első helyezett Koblencz Zsuzsanna Kaland című műve lett, amely két idős hölgy élményeiről ír egy villamoson.
Kihirdették pénteken a 100 szóban Budapest pályázat legjobb pályamunkáit. A beérkezett pályamunkák közül Koblencz Zsuzsanna Kaland című műve lett a legjobb, a második helyen Molnár Nikolett végzett Apu című írásával, a harmadik pedig Csabai Ágnes lett Szivárvány című alkotásával. A három díjazott közül csak egy lakik a fővárosban – közölték a szervezők.
A legjobb tizenkét történetet és a hozzájuk kapcsolódó illusztrációkat a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál keretében állították ki a Bálna Budapestben. A kiírásra beérkezett legjobb száz írást kötetbe foglalták.
A pályázatra Budapestet legfeljebb száz szóban bemutató írásokkal bárhonnan lehetett jelentkezni. A tematikus megkötés nélküli, százszavas történetek közül a Winkler Nóra újságíró, Nagy Dániel Viktor színművész és Szőllőssy Balázs, a Fiatal Írók Szövetségének tagja által alkotott zsűri választotta ki a legjobbakat.
A legjobb pályamunkák a 100 szóban Budapest Facebook oldalán olvashatóak. A győztes pályamű itt is olvasható:
„Koblencz Zsuzsanna: Kaland
A villamos közepetáján hegynyi nagy ember kapaszkodik. Rajta lánc, fülbevaló, tetoválás, minden, ahogy kell. A Jászai Mari téren mellé sodródik két egérszerű öregasszony – két kis homokdomb a Pireneusok lábainál. Ők nem érik fel a kapaszkodót, ráadásul olyan helyen állnak, ahol deréktájban sincs fogódzójuk. Így aztán a villamos egy váratlan, jókora rándulásánál balról is, jobbról is derékon ragadják az óriást, majd ijedten elengedik.
Amikor ez megismétlődik, az egyik öregasszony kuncogni kezd. Harmadjára már mind a hárman nevetnek. Az óriás a kis öregek merészségén, az öregasszonyok valószínűleg ugyanezen. Egyszer az életben ki merték próbálni, na. És elsőre sikerült!”