Márciusban kezdik forgatni az Amerikai istenek sorozatváltozatát
2015. augusztus 28. 22:49
Jövő márciusban kezdik el forgatni Neil Gaiman Amerikai istenek című klasszikus regényének sorozatverzióját. A szerző maga is ír pár epizódot, a sorozat showrunnerei pedig Bryan Fuller (Hannibal, Halottnak a csók) és Michael Green (A királyság) lesznek. Már keresik az Árnyékot játszó színészt.
2015. augusztus 28. 22:49
p
0
0
0
Mentés
Most már tényleg jön az Amerikai istenek a tévéképernyőkre! Márciusban kezdik forgatni a sorozatot: egy-egy epizódot az eredeti regény szerzője, Neil Gaiman fog jegyezni, míg a sorozat irányításáért Bryan Fuller (Hannibal, Halottnak a csók) és Michael Green (A királyság) fognak felelni.
Hogy miről is van szó? Erről: „Mike Ainsell három évet töltött börtönben, ám a sorscsapások ezzel nem értek véget számára. Szabadulása előtt néhány nappal a felesége és a legjobb barátja meghal autóbalesetben, így azután első útja a temetésre vezet. Útközben találkozik egy furcsa idegennel, aki Szerda néven mutatkozik be, és munkát kínál Mikenak. A büntetett előéletű férfinak nincs más választása: elfogadja az ajánlatot, nem sejtve, hogy ezzel különös, természetfölötti események sodrába kerül. Fokozatosan derül fény Szerda sötét tervére, és egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy a mindennapi élet felszíne alatt különös háború dúl, amelynek tétje nem más, mint Amerika lelke…”
Egyenlőre a casting folyik, az egyik legfontosabb kérdés, hogy ki játsza majd a történet főszereplőjét, Árnyékot. A szerepre harminc-harmincöt év körüli amerikai, fekete/kevert/észak-afrikai megjelenésű férfit keresnek. A Geeks of Doom emlékeztetett, hogy még júniusban a Twitteren futott körbe a #CastingShadow hashtag: a rajongók akkor Jason Momoát (Trónok harca), Joe Manganiellot (True Blood) és Ricky Whittle-t találták megfelelőnek a szerepre. Képünkön balról jobbra a fenti sorrendben:
Nagyszabású felmérést csinált a Századvég, hogy kiderítse, mit is jelent a kulturális kereszténység, és mennyien vannak a kultúrkeresztények. Az eredmények meglepőek. Interjúnk a kötet két szerzőjével.
A globalizáció optikai csalódása, hogy a világot irányító ipari és technológiai rendszerek semlegesnek, személytelennek tűnnek. A kikötői daruk vagy a légiirányító panelek nemcsak technikai infrastruktúrák, hanem kulturális kódok is, a modernitás hatalmi struktúrái, amelyekre nem csak akkor kellene figyelnünk, amikor meghibásodnak.
Hortobágyi T. Cirill főapát szerint a klímaváltozás játszhatott szerepet abban, hogy a helyiség felmelegedett, így a bogarak számára is ideálissá vált a környezet.