Szoboszlaiék szabálytalan góllal nyerték meg a derbit? Mindkét edző szerint egyértelmű az eset

Az Everton védőjének brutális belépője is téma volt a meccs után.

L. Simon László borászata rákellenes táplálékkiegészítőként árult barackmagot a honlapján. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal vizsgálatot indított, mivel a barackmagról senki nem bizonyította be, hogy valóban rákellenes hatása lenne.
Rákellenes táplálékkiegészítőként árult L. Simon László családi borászata saját gazdaságából származó barackmagot a honlapján. A honlapon ma már nem található meg a termék. Az ügyről a HVG írt először, a cikk alapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal vizsgálatot is indított.
Az RTL Klub riporterének az üggyel kapcsolatban sikerült megszólaltatnia az államtitkárt, aki szerint nincs is semmilyen ügy a barackmaggal, mivel: egyetlen barackmagot sem tudtak eladni. Ez azért lehet, mert elromlott a barackmagtörő gépük. L. Simon állítása szerint azt sem tudta, hogy rákellenes táplálékkiegészítőként árulták a barackmagot, hiszen ez nem az ő dolga. Az államtitkár az RTL-nek azt mondta: ráadásul a cég már nem is az övé, hanem a feleségéé. Ezzel szemben az RTL információi szerint a borászat többségi tulajdonosa továbbra is a politikus, és az L. Simon borászat honlapján is tulajdonosként van feltüntetve az államtitkár.
A barackmagról eddig nem tudták kimutatni, hogy rákellenes anyagot tartalmazna. Sőt, az RTL által korábban megkérdezett toxikológus szerint túlzott fogyasztása rosszullétet eredményez. Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet honlapján a barackmagban található amigdalin a nem engedélyezett hatóanyagok listáján szerepel.