A Warner Bros. Records 2011-ben adta ki a tévésztár Let Them Talk című első blues-lemezét, amelyen a Copper Bottom Banddel játszott. Az album több millió példányban kelt el, Laurie és az együttes pedig hat hónap alatt végigkoncertezte vele az Egyesült Államokat, Európát, Dél-Amerikát és Oroszországban is felléptek.
„Most már teljesen függő vagyok. Semmi sem elég: hátborzongatóan jó együtt fellépni ezekkel a zenészekkel” – idézte a Hollywood Reporter az újabb turnéra készülő 54 éves színész-muzsikust. Laurie elárulta, hogy hatéves kora óta zongorázik, és a bluest is akkortájt szerette meg.