Selmeczi Gabriella a felújított tihanyi kikötő mólóján tartott sajtótájékoztatón közölte, hogy az 1900 projektre elnyert kétszázmilliárd forintból eddig 62 milliárd forintot fizettek ki. Úgy értékelte, hogy soha ennyi izgalmas fejlesztés nem volt a Balatonnál. A kormánypárti szóvivő kiemelte a családbarát és kulturális beruházásokat, köztük a tihanyi apátságot is érintő fejlesztéseket, illetve a 450 millió forintos támogatással most épülő balatonfüredi turisztikai központot. Ez utóbbiban fogják bemutatni édesvízi akváriumokban a Balaton élővilágát – tette hozzá.
A Fidesz szóvivője a beruházások közzé sorolta Balatonalmádi városközpontjának megújulását és az ott hamarosan elkészülő Európa szoborparkot, ahol az uniós tagállamokat egy klasszikus vagy kortársszoborral, illetve annak másolatával mutatják be. Hozzátette: önkormányzati, illetve kormányzati támogatással újul meg az egykori úttörőtábor Zánkán, Felsőörsön zenei központ és rendezvényhelyszín létesült, újjászületett Balatonfűzfő csillagvizsgálója, míg Balatonboglár a tóparti fejlesztéseivel a legcsaládbarátabb balatoni településsé nőtte ki magát.