II. Rákóczi Ferenc pápának írt levele bukkant fel egy árverésen, 12 millióról indul a licit
Az ötoldalas levél különlegessége, hogy a száműzetésbe kényszerült fejedelem írta XI. Kelemennek.
A hétvégi tokaji borárverésen a felajánlott huszonkét borból tizenhárom talált gazdát. Akadt pár, amely kikiáltási áron ment el, de volt amely annak másfélszereséért. Éttermek, borkereskedések, hazai borrajongók és külföldi gyűjtők licitáltak.
A sárospataki vár lovagtermében április 27-én tartott első, javarészt hordós tételeket kínáló árverésen a 22 tétel 60 százaléka elkelt, közülük több szenvedélyes licitek végén. Az árrekordot a Tokaj Hétszőlő 2010-es 6 puttonyos aszúja érte el: a 2 800 000 forintos kikiáltási árról 4 200 000 forintra verték fel az árát a licitálók. Az új borokat vakkóstoló keretében kóstolhatták végig a vevők az árverés előtt. A bormintákat a Tokaji Borlovagrend saját, hagyományos mintára készült három literes pincetok palackjaiban mutatták be. A legjobb termelők köréből származó 22 egyedi tételből nagyrészt gönci hordónyi, tehát 136 liter került kalapács alá.
Az Onyx étterem vásárolta meg a Demetervin furmintját és a Kikelet hárslevelűjét, borboltokhoz kerültek a Szent Benedek, a Royal és a Szepsy pincészetek kifejezetten az árverésre tartogatott borkülönlegességei. Magyar borrajongók álltak össze vásárlói csoportokká, így keltek el a Füleky-, Szent Tamás-, illetve Budaházy-borok. A termelők hűséges, régi vevőié lett a Disznókő- és a Barta-aszú. Több ismert külföldi gyűjtő licitált a különleges tételekre a teremben és telefonon is. Így keltek el Samuel Tinon borai, és az árverés legdrágább tétele, a Hétszőlő 6 puttonyos aszúja.
A Royal Tokaj válogatott furmintja 700 ezerről egymillióra ment fel, Samuel Tinon szamorodnija a 2 milliós induló árról 3 millióra emelkedett, Szepsy István Nyulászó furmintja pedig másfél millió forintig szárnyalt a licit során. Visszamaradt Samuel Tinontól egy különleges, 27 darab 0,375 literes palack eszencia, amelyet végül is a Tokaji Borlovagrend javára ajánlott fel.