Nyolc vidéki és 13 fővárosi, valamint két külhoni „tiszteletbeli helyszínen”, Kassán és Sepsiszentgyörgyön is zajlanak majd a sorrendben ötödik, jubileumi magyar dal napjának eseményei, amelyen több százan lépnek fel. Szombathely főterén két egymással szemben felállított színpadon váltakozva zajlanak majd a koncertek, az AGORA nagyszínpadon a megnyitó után Presser Gábor és vendégei, Somló Tamás és a 4N Acoustic zenekar lép fel, majd a Belmondo és a 30Y, végezetül pedig a Csík Zenekar koncertezik - sorolta a részleteket Prieger Szabolcs, a másik főszervező. A Szombathely színpadon mások mellett a Violet Eye, majd az Anima Sound System, a Lord és az Ocho Macho együttes is fellép.
A fővárosban a Bem Rockparton az első májusi tabáni koncertek negyvenedik évfordulójára emlékeznek kiállítással, Török Ádámmal és sztárvendégeivel. Az Angyalföldi Gyermek- és Ifjúsági Házban gyerekműsor lesz a Makámmal, a RaM Kertben Bródy János ad nagyszabású koncertet. A Blokk alkotói közösség épületében idén is várják az érdeklődőket az ott próbáló zenekarok, az Óbudai Társaskörben a Szép magyar ének című daloskönyv áll a középpontban, a Kobuci kertben gyerekeknek szóló koncertek (Gryllus Vilmos, Kolompos) után Ripoff Raskolnikov osztrák gitárművész vezetésével magyar népdalokat dolgoznak fel. A Budapest Parkban is lesz gyerekműsor (például az Alma zenekarral), a nagyszínpadon pedig a Balkan Fanatik, a Hősök és az Intim Torna Illegál lép fel, a Cökxpónban alternatív és világzene csendül fel.