Tulajdonjogukról Magyarországon már 1999-ben már született egyszer ítélet, melyet az amerikai bíróság elismert, az örökösök keresetét ezért elutasították. Herzog Mór Lipót örökösei 2010-ben negyvennégy kép tulajdonjogáért szálltak harcba a magyar állammal.
Az Egyesült Államokban zajló perben az örökösök a műgyűjtő Herzog Mór Lipót holokauszt alatt lefoglalt, több mint 100 millió dollárt érő műkincseit szereznék vissza a magyar államtól. Tizenegy Herzog-kép tulajdonjogáról viszont Magyarországon 1999-ben már született egyszer ítélet, melyet az amerikai bíróság elismert, az örökösök keresetét e képekkel kapcsolatban elutasították.
Herzog gyűjteménye a második világháború előtt 2500 darabból állt (köztük El Greco, Velázquez, van Dyck és Monet-festményekkel). Halála után előbb felesége, majd három gyermeke örökölte a műkincseket. A világháború és a zsidőüldözések idején a nácik, a Vörös Hadsereg, valamint tolvajok fosztották ki a gyűjteményt, amelynek megmaradt részét később a magyar állam lefoglalta, és különböző hazai múzeumokban helyezte el.