Kiborult a Politico, mert Orbán szerint Magyarország jobb, mint Románia
A brüsszeli lap szerint Orbánt szembesítették az ország nehézségekkel küzdő gazdaságával, ezért elterelésképpen a szomszédos Románia ellen indított „támadást”.
A Warner Music egykori brit főnöke szerint a lemezipar megmentése csupán egy módon lehetséges: egy fontra kell csökkenteni az albumok árát. A szakember szerint a rajongók így kapkodnának a CD-k után.
Rob Dickins a Warner Music brit részlegének 1983 és 1998 közötti vezetője úgy véli: a zenei lemezek eladásának globális csökkenését, illetve a kalózkodást kizárólag a lemezárak radikális csökkentésével lehet elérni. Dickins egy fontba kerülő lemezekre van szükség.
A szakember a manchesteri In The City zenei konferencián kifejtette: a lemezek ára már most is nyomott, hiszen csökken a kereslet és nagy az árháború. „Forradalomra van szükség. Amikor én vezettem a Warnert, még 12.99 fontért lehetett lemezt venni. Ma egy slágerlemez hét, vagy talán csak hat fontba kerül.”
A Warner volt főnöke úgy véli: mikro-gazdaságban kell gondolkozni, hiszen a rajongók szívesen fizetnek sokszor keveset kedvenc előadójukért. Szerinte így akár 200 millió darabot is el lehet adni a legnagyobb albumokból. Ezzel szemben Susan Boyle tavalyi bestselleréből csupán nyolcmilliót adtak el. Az elképzelés kritikusai szerint megalázó, hogy ilyen degradáló összegért akarják értékesíteni a zenészek alkotásait.