Sajtóhír: ukrán gyártmányú tengeri drón robbant fel a romániai kikötőben

2026. június 05. 13:28

Oroszország minden olyan értelmezést elutasít, amely Moszkvát teszi felelőssé a konstancai incidensért.

2026. június 05. 13:28
null

Ahogy arról beszámoltunk, felrobbant egy tengeri drón pénteken Romániában, a konstancai kikötőben, a román tengeri életmentő ügynökség (ARSVOM) székhelyének közvetlen közelében, nincsenek áldozatok. 

Oroszország bukaresti nagykövetsége szerint a konstancai kikötőben egy ukrán gyártmányú távirányított szerkezet robbant fel, amelyet 

„a kijevi rezsim civil célpontok elleni terrorista cselekményekre használ”

a fekete-tengeri közlekedés biztonságát veszélyeztetve. A külképviselet elutasított minden olyan értelmezést, amely közvetve vagy közvetlenül Oroszországot próbálja felelőssé tenni a konstancai incidensért.

Ezt is ajánljuk a témában

(MTI) 

Nyitókép: Handout / UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE / AFP

Összesen 54 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
boomaire
2026. június 07. 19:40
"Canadian" Ukrajnában most is olyanok harcolnak az oroszok ellen, akiket az USA-ban évek óta náciknak tekintettek, mint az AZOV- ezred. Reuters: reuters.com/world/biden-lift-ban-ukrainian-unit-using-us-weapons-wash-post-reports-2024-06-11/ A Biden-adminisztráció feloldja azt a tilalmat, hogy egy ellentmondásos ukrán katonai egység amerikai fegyvereket használjon, jelentette a Washington Post hétfőn a külügyminisztérium tisztviselőire hivatkozva. A külügyminisztérium visszavonta az Azov Brigád évtizedes tilalmát az amerikai kiképzés és fegyverek használatáról, miután egy új elemzés nem talált bizonyítékot az emberi jogok megsértésére az egység által, jelentette a Post. A szélsőjobboldali és ultranacionalista gyökerekkel rendelkező Azov-ezred az ukrán Nemzeti Gárda része, és egy 2014-ben megalakult zászlóaljból fejlődött ki, és harcolt az oroszok által támogatott szeparatisták ellen, akik Kelet-Ukrajnában szakadár régiókat hasítottak ki.
Válasz erre
0
0
boomaire
2026. június 05. 18:19
"Magyarországot a Vörös Hadsereg II. Ukrán front nevű egysége támadta, ahol több volt az ukrán, mint az orosz. " Lehet erre persze a fejet csóválni, de csak az alábbiakba gondolj bele. A mongolok a XIII. században a világ egyik leghatalmasabb birodalmát hódították meg, Magyarország lakosságának jelentős részét kiirtották, mégsem mongol támadásról, hanem "tatárjárásról" tanulnak a gyerekek. Miért? Mert a hódítók mindig a már legyőzött népeket - esetünkben a tatárokat - küldték a csatába, hogy a saját népüket minél inkább megkíméljék. Nos, a II. Ukrán frontba sem az oroszokat, hanem a már meghódított népeket sorozták be, így talán még te is megérted hogy az a nemi erőszakoló hadsereg zömében ukránokból állt, de te őket imádod és tucatjával fogadnád be a lakásodba is őket, de az oroszoktól irtózol...
Válasz erre
1
0
boomaire
2026. június 05. 17:54 Szerkesztve
"Canadian" - "alenka 2026. június 05. 14:10" "A szovjet hadsereg egy büdös, primitív, nemi erőszakoló hadsereg volt. Elég nagy tudatlanság kell efelett csak átsiklani, mintha meg se történt volna." Nem tudom ki siklott át azon, hogy Magyarországot a Vörös Hadsereg II. Ukrán front nevű egysége támadta, ahol több volt az ukrán, mint az orosz. Most az EU szeretné Ukrajnát felvenni, és az Unióban fenntartani a 800 ezer fős ukrán hadsereget európai békefenntartóként. Azzal eljön a béke Európába. Itt mindenkinek kuss lesz, mint a Szovjetunióban, de te ezt szeretnéd....
Válasz erre
3
0
boomaire
2026. június 05. 17:41 Szerkesztve
Hogy most mi van Oroszországban, azt nem Ukrajna gyarmatosításában, a fegyverkezésben és ezáltal az állandó ellenségképgyártásban érdekelt Háttérhatalom médiájából kinyerhető információk alapján kell, és lehet megítélni. A britek, a franciák, a spanyolok, a belgák, a hollandok és a portugálok sokkal több pusztítást okoztak a világban mint az oroszok. Neked sem kell csak azért mindent elhinni a liberálnáci propagandának, mert egész életedben azt hallottad és már a bőröd alá is behatolt az abból szivárgó oroszgyűlölet. Nem egyes nemzeteket, hanem a kommunistákat, fasisztákat, liberálnácikat kell(ene) eltakarítani, hogy béke legyen a világban. "Tisztességes magyar ember azt a mocsok szláv birodalmat nem anyácskázza." Csak a Tisza-kormány hadügyminiszter mondta, hogy "Slava Ukraini" Dicsőség? Egy nagy lfszt.
Válasz erre
2
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!