Megváltoztathatja az űrkutatást az ex-NASA-mérnök cége: forradalmi technológián dolgozik a startup

2026. június 03. 09:26

Egy olyan hajtóművön dolgoznak, amely nem használ hajtóanyagot.

2026. június 03. 09:26
null

Egy volt NASA-mérnök, dr. Charles Buhler által alapított startup, az Exodus Propulsion Technologies egy olyan hajtómű kifejlesztésén dolgozik, amely a hagyományos rakétáktól eltérően nem használ hajtóanyagot, és nem rendelkezik mozgó alkatrészekkel – derül ki a vállalat weboldaláról.

A laboratóriumi kísérletek során az eszköz képes volt ellensúlyozni a gravitációt, azaz olyan gyorsulási szintre jutott, amely elméletileg lehetővé tenné egy tárgy levegőben tartását.

A tudományos közösség ugyanakkor óvatos, mivel a múltban hasonló ígéretekkel kecsegtető projektek végül elbuktak a független ellenőrzéseken: a mérési eredményekről bebizonyosodott, hogy azok csupán technikai hibákból adódtak. Egyelőre az Exodus Propulsion Technologies eredményeit sem erősítették meg független szakértői vizsgálatok. A technológia valódi működőképességét csak az űrben végzett tesztek igazolhatják véglegesen.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Valami nagyon nem stimmel: ezért beszél mindenki még mindig Orbán Viktorról

Valami nagyon nem stimmel: ezért beszél mindenki még mindig Orbán Viktorról
Tovább a cikkhezchevron

Nyitókép: CHANDAN KHANNA / AFP

***

 

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jacques Foche
2026. június 04. 01:05
A szabadalmat tőlem lopták, egyszerű. Meg kell csáklyázni a célbolygót, és a hajókötelet villanymotorral feltekerni. Amíg közelebb van a kiindulási bolygóhoz, kötélen lógó hajó dacol annak gravitációjával.
Válasz erre
0
0
cint04
2026. június 03. 23:51
Legalább 15 éve pörög ez a hülyeség. Valamiféle asszimetrikus kondenzátorról hablatyolnak ami villamos árammal működik, de ránézésre is erősen scifi. Rengeteg amatőr csinált ilyen szerkentyűt és ezek most azt állítják vakuumban is működik .. Túl komolyan nem kell venni de szórakoztató kis színes az UFÓ-k elrabolták a feleségemet és a szellemet láttak az Operaházban között :)
Válasz erre
0
0
stormy
2026. június 03. 13:03
szerintem kigyolajjal kenegeti a csapágyakat.
Válasz erre
0
0
nemecsek-3
2026. június 03. 10:35
Orvosi terápiás kezelés során állapotelemzés céljából íratták vele a tanulmányt
Válasz erre
0
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!