Ezt mindenkinek látnia kell, aki netán oroszpártisággal vádolná a kormányt (VIDEÓ)

A miniszterelnök MCC Feszten elmondott helyzetértékelésére nehezen lehetne azt mondani, hogy oroszpárti.

Hozzátette: bár Oroszországgal kapcsolatban semmit sem lehet teljesen kizárni, személyes véleménye szerint „még sok békés nyarunk lesz”.
Andreas Henne vezérőrnagy, a német hadsereg belbiztonsági hadosztályának parancsnoka szerint Oroszország annyira le van kötve az ukrajnai háborúban, hogy jelenleg esélye sem lenne egy NATO elleni támadás végrehajtására – írja az RT.
A tábornok a német Focus magazinnak adott interjúban fejtette ki álláspontját, amely szembemegy azokkal az egyre gyakoribb európai aggodalmakkal, amelyek orosz agresszióval számolnak.
„Az oroszok teljes mértékben lekötöttek Ukrajnában, és nem lennének képesek sikeresen végrehajtani egy ilyen támadást. Ezt katonai elemzőként állítom” – hangsúlyozta Henne.
Hozzátette: bár Oroszországgal kapcsolatban semmit sem lehet teljesen kizárni, személyes véleménye szerint „még sok békés nyarunk lesz”. Az elmúlt években több európai tisztviselő is felvetette egy Oroszország által indított NATO-ellenes támadás lehetőségét, de Moszkva ezeket „alaptalan spekulációnak” minősítette.
Henne kiemelte, hogy az ukrajnai háború 2022-es eszkalációja óta a NATO új haderőmodellt alakított ki, amely lehetővé teszi a szövetséges csapatok gyors átcsoportosítását az északkeleti szárnyra. A vezérőrnagy szerint ebben a rendszerben Németország vált a katonai szövetség legfontosabb logisztikai központjává.
Nyitókép: AFP/Remko De Waal
Ezt is ajánljuk a témában
A miniszterelnök MCC Feszten elmondott helyzetértékelésére nehezen lehetne azt mondani, hogy oroszpárti.