Amerika távolodik Ukrajnától: már a védelmi miniszter sem megy tárgyalni a támogatásukról

2025. június 04. 13:17

A Pentagon vezetője három éve először hagyja ki a NATO Ukrajnával kapcsolatos találkozóját.

2025. június 04. 13:17
null

Pete Hegseth védelmi miniszter nem vesz részt a szerdai, brüsszeli NATO-székhelyen tartandó 50 védelmi miniszter találkozóján, amely kritikus fontosságú az Ukrajnának nyújtott katonai segítség koordinálása szempontjából – számolt be a Politico. 

Ez az első alkalom három év alatt, hogy a Pentagon vezetője kihagyja az eseményt.

A NATO védelmi minisztereinek rendszeres találkozói koordinálták az ukrajnai háború finanszírozását, és kulcsfontosságú elemeivé váltak a nyugati segítségnyújtásnak. A Trump-kormány azonban eltávolodott a csoporttól, és átadta a vezetést az Egyesült Királyságnak és Németországnak.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Vereség után: megszólal a Fidesz kampányfőnöke | REAKCIÓ Orbán Balázzsal (VIDEÓ)

Vereség után: megszólal a Fidesz kampányfőnöke | REAKCIÓ Orbán Balázzsal (VIDEÓ)
Tovább a cikkhezchevron

Hegseth távolléte a Trump-kormány Európa és Ukrajna iránti viszonyának további romlását jelezheti.

A védelmi miniszter csütörtökön Brüsszelben lesz a NATO védelmi minisztereinek találkozóján, de helyét a szerdai Ukrajna Védelmi Kapcsolatok Csoportjának ülésén az Egyesült Államok NATO-nagykövete, Matthew Whitaker veszi át – közölte egy védelmi tisztviselő.

Nyitókép: Brendan SMIALOWSKI / AFP

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
andris-923
2025. június 04. 20:48
Trampék kezdik belátni hogy semmi értelme tovább erőltetni a békét ! Amit az ukránok a hétvégén műveltek abból nem lesz béke ! Putyin nem fogja büntetlenül elnézni az ukiknak
Válasz erre
0
0
véna
2025. június 04. 13:34
Ilyen jó időben, minek menne oda?
Válasz erre
7
1
Nasi12
2025. június 04. 13:30
"csütörtökön részt vesz Brüsszelben a NATO védelmi minisztereinek találkozóján, de szerdán az Ukrajna Védelmi Kapcsolatok Csoportjának ülésén nem " Demonstrálva, hogy utóbbi nem NATO esemény, mégha a NATO irodákban is lesz. Mert ukrajna arra sem képes, hogy saját maga béreljen tanácstermet. De startégiai bombázókat meg tud támadni. Amerika felelőssége is, hogy ne égjen le a világ mégha a jelenlegi angol vezetésnek dicső? nimbuszuk visszaállítása reményében semmi nem drága. Trumpék az oválban szemébe mondták a bohócnak, hogy a világháborúval játszik. Most az ahelyett, hogy visszavett volna rátett egy lapáttal. Nem csoda ha az amerikai hadügyér nem megy el. Remélem csütörtökön megmondja a portásnak, hogy a bohócékat ne engedjék be. Ha beengedik az nagy blamázs a Trump vezetésnek.
Válasz erre
8
0
pipa89
2025. június 04. 13:28
Éreznie kell Zelenszkijnek, hogy ideje letenni a lantot.
Válasz erre
9
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!