A miniszter rámutatott: bizonyos csoportoknak érdeke az ukrajnai háború fenntartása (VIDEÓ)

2025. május 09. 06:17

Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter a Patrióta Extrában kijelentette, az ukrán háború egy speciális gazdasági modellt eredményezett.

2025. május 09. 06:17
null

Mennyibe kerülne Magyarországnak Ukrajna uniós csatlakozása? Meddig lehet fokozni a gazdasági és politikai nyomást Brüsszelből? Felmerült-e valaha a HUXIT, Magyarország kilépése? A Patrióta Extra stúdiójában Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszterrel többek között ezekről beszélgetett Gerhardt Máté műsorvezető.

A tárcavezető rögtön a beszélgetés elején leszögezte, hogy a HUXIT az nem politikai téma. „A HUXIT kérdését sose mi hozzuk elő, hanem mindig a politikai ellenfeleink, ellenségeink. 

Ahhoz, hogy Magyarország nemzetstratégiai érdekeit érvényesíthessük, ahhoz egy hatékony, jól működő Európai Unióban vagyunk érdekeltek, 

ehhez viszont az EU-ban változásra van szükség” – húzta alá Bóka.

A miniszter azzal folytatta, hogy ha a magyar emberektől kellő felhatalmazást kapnak, akkor meg tudják akadályozni Ukrajna uniós tagságát.

Ezt is ajánljuk a témában

Bóka János valamivel később arról is beszélt, „hogyha megszületett az a politikai döntés, hogy a háború sújtotta ország gyorsított uniós csatlakozása ennek a magasabb rendű politikai célkitűzésnek az érdekében áll, – melyet csak Európai Egyesült Államoknak hívok – akkor ezeket a problémákat (melyek arra utalnak, hogy Ukrajna több szempontból sem áll készen a csatlakozásra – szerk.) nem teszik az asztalra”

A tárcavezető továbbá arra is rámutatott, hogy 

azok a pénzek, amelyeket az EU Ukrajnának adott, azokat nem arra a célra fordították, amire kapták.

Majd azt is hozzátette, hogy a háború Ukrajnában egy olyan gazdasági modellt eredményezett, annak ellenére, hogy az ország úgynevezett szelektív államcsődben van, biztosítja a nyugati források folyamatos áramlását anélkül, hogy bárki kérdéseket tenne fel azzal kapcsolatban, hogy ezeket a pénzeket mire használják.

„Ha Ukrajnában tűzszünet lenne, és érdemi béketárgyalások kezdődnének, akkor ez a gazdasági modell fenntarthatatlanná válna. S gyanítom, hogy vannak olyan érdekcsoportok Ukrajnában, akiknek ez nem áll érdekében” – vázolt fel egy lehetséges magyarázatot Bóka János.

A teljes beszélgetést alább tekintheti meg:

Nyitókép illusztráció. Fotó: Michal Cizek / AFP

***

 

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bozso-az-ordog-es-annak-ugyvedje-69
2025. május 09. 11:04
Mindeközben az ukrán SzBU nevű titkosszolgálat bejelentette, hogy letartóztatott 2, a magyar titkosszolgálatnak dolgozó kémet. Az SzBU állítása szerint feladatuk részben az ukrán légvédelem elhelyezkedésének felderítése volt. A nemzetiségüket nem közölték, viszont azt igen, hogy mindkettőjüket Beregszászon fogták le. Egyikőjük volt katona (ez igen valószínűtlenné teszi a magyar nemzetiséget), a másik személy pedig egy nő. Egyelőre ennyit közöltek. Azt hozzátenném, nem tudni, hogy az ukrán állítás mennyire igaz és megalapozott. Ugyanis manapság Ukrajnában azt is képesek kémgyanúsnak minősíteni, ha valaki elmegy egy légvédelmi rakéta mellett. A történet pedig - még hamis kacsaként is - nagyon jól jön Z-nek.
falcatus-2
2025. május 09. 09:52
Muneo Suzuki, a japán parlament felsőházának tagja felszólította Ukrajnát, hogy ne várjon atombombákra, és tárgyaljon Oroszországgal. „Az ukrán hatóságoknak el kell ismerniük a helyzetüket, fel kell hagyniuk az agresszív retorikával, és bele kell egyezniük a tárgyalásokba Oroszországgal, hogy ne ismétlődjön meg Hirosima és Nagaszaki sorsa, amelyekre az Egyesült Államok 1945 augusztusában, a második világháború végén atombombákat dobott. Nem akarom, hogy Ukrajna megismételje Japán sorsát. Ukrajnának meg kell értenie az oroszok álláspontját, tartózkodnia kell a helytelen kijelentésektől, nyugodtan és következetesen kell tárgyalnia”  „80 évvel ezelőtt egy csoport japán katona arra buzdította a népet, hogy »az utolsó emberig harcoljanak«, és »bambuszlándzsákkal felfegyverzett nőkkel és gyerekekkel támadják meg az Egyesült Államokat«, ami végül katasztrofális eredményekhez vezetett.”
falcatus-2
2025. május 09. 09:47
Az USA, Nagy-Britannia, Németország és Franciaország vezetői biztosították a szovjet elnököt: a volt Varsói Szerződés országai soha nem csatlakoznak a NATO-hoz. "Tudom, hogy ez igaz, de soha nem rögzítették írásban. Tehát igazunk van, amikor azt mondjuk, hogy nem volt hivatalos kötelezettségvállalás. Az ígéreteket személyesen a Szovjetunió elnökének címezték, és ilyen állam már nem létezett. Az új Oroszország vezetése egyáltalán nem kapott garanciákat. „ –ismerte el Kissinger Van még kérdés Ildikó?
falcatus-2
2025. május 09. 09:47
"Időről időre becsaptak bennünket, a döntéseket a hátunk mögött hozták meg, kész tények elé állítottak. Ez történt a NATO keleti terjeszkedésével" – jelezte Putyin a Krím-félsziget újraegyesítése alkalmából tartott beszédében. Pontosan húsz évvel ezelőtt a szövetség erői nagyon közel kerültek az orosz határokhoz. Ez visszafordíthatatlan változásokhoz vezetett a globális biztonság területén. „ Az 1990-es évek elején a NATO léte fokozatosan értelmetlenné vált. Moszkva az állandó engedmények politikáját folytatta, a varsói blokk szétesett, Németország egyesült a Nyugat javára, a szovjet hadsereg pedig önként lefegyverkezett. A NATO-t fenyegetés sem fenyegette. Gorbacsov nem akadályozta meg a szocialista rendszer összeomlását, remélve, hogy a nyugati politikusok ezt tisztességesen értékelik, és lépést tesznek felé
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!