„A bevándorlók nem idegenek, hanem barátok” – vallja az iráni származású női püspök, aki az anglikán egyház vezetője lehet

2025. május 21. 13:41

Guli Francis-Dehqani, Chelmsford püspöke lehet az új canterbury érsek.

2025. május 21. 13:41
null

A brit fogadóirodák Guli Francis-Dehqani, Chelmsford püspökét tették meg első számú favoritnak a januárban lemondott tiszteletes, Justin Welby utódjának – írja a The Christian Post. Ha őt választják, Francis-Dehqani lenne Canterbury 106. érseke és a felekezet 1428 éves történetének első női vezetője.

Az anglikán egyház 2014 óta teszi lehetővé, hogy nők is betölthessék az egyházvezetői pozíciót. A kinevezési folyamatot a Canterburyi Korona Jelölőbizottsága bonyolítja le, amelynek elnöke Lord Evans of Weardale, az MI5 korábbi főigazgatója. A bizottság első ülésére még ebben a hónapban sor kerül, és még legalább kettőre júliusban és szeptemberben.

Az 58 éves Francis-Dehqani Iránban született, és az 1979-es iszlám forradalom után menekült el családjával az országból. Testvérét, Bahramot 1980-ban lelőtték. Édesapja, aki akkoriban iráni anglikán püspök volt, túlélt egy merényletet. A család az Egyesült Királyságban telepedett le, ahol apja száműzött püspökként szolgált.

Francis-Dehqani az Egyesült Királyság bevándorlási politikájának kritikájával hívta fel magára a figyelmet.

A múlt héten Keir Starmer miniszterelnök azon megjegyzésére reagált, miszerint Nagy-Britannia „az idegenek szigetévé” válik: szerinte a bevándorlók „nem »idegenek«, hanem barátok”.

„Soha nem lehet elfogadható a migránsok dehumanizálása, mintha nem érdemelnének méltóságot, együttérzést és jogokat” – tette hozzá. 

Nyitókép: Facebook

Összesen 58 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Squalline
2025. május 21. 18:35
Van az a mondás, hogy az ember megválogatja a barátait. Szerencsére az álszent konzumidiotizmus szintjére süllyedt kirakat ngo-vá devalválódott anglikán "egyház" nem a mi gondunk.
Treeoflife
2025. május 21. 17:17 Szerkesztve
Nem elég, hogy nő, még ráadásul irányi gyökerekkel rendelkező, vagyis iráni származású is, aki lehet, hogy Canterbury érseke és az anglikán egyház feje lesz? Ha ez tudta volna VIII. Henrik, biztosan nem akart volna elszakadni a Katolikus Egyháztól.
Finale
2025. május 21. 17:12
Akkor miert nem mesz Iranba kereszteny papkent dolgozni ? Raadasul noi kereszteny papkent ? Annyira provokativ ez az alszent,hazudozas!
google-2
2025. május 21. 16:43
A honos angolok is barátai egymásnak, csak vannak közöttük gonosztevők is. Mint ahogyan a teljesen másképpen szocializálódtak között is. Lehet, hogy több is, a nehéz gyerekkor, ugye.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!