Megtalálták az oroszok a NATO Achilles-sarkát – vészjósló terv szerint gyakorlatoznak (VIDEÓ)

Egyre több az utóbbi időben az olyan eset, amikor az orosz repülők NATO-légteret sértenek.

Az hagyján, ha katonákat nem küldenek az amerikaiak, de az európai hadseregek is mozgathatatlanná válnak amerikai segítség híján, írja a lap.
Apokaliptikus cikkben vázolta jövőképét a brüsszeli újság, amely egy teljes körű orosz támadást vizionált 2030. március 22-én a NATO keleti szárnya ellen. A támadás szerinte csapást mér Litvániában és Lengyelországban a kritikus légitámaszpontokra, valamint elsöpri a védelmet a Suwałki-folyosónál. Az európai szövetségesek ugyan igyekeznek felvenni a harcot, de magukra maradtak.
Ezt is ajánljuk a témában
Egyre több az utóbbi időben az olyan eset, amikor az orosz repülők NATO-légteret sértenek.
„Az amerikaiak nem jönnek”
– dramatizál a cikk, természetesen arra célozva, hogy Donald Trump második elnöksége véget vetett az Egyesült Államok katonai kötelezettségvállalásainak az európai védelem mellett.
A lap lakonikusan megjegyzi: Amerikai erősítés nélkül a NATO stratégiája – amely régóta az amerikai csapatokra, felszerelésekre és logisztikára támaszkodott – egyszerűen megbénul, ugyanis az európai védelmi infrastruktúra évtizedek óta arra épült, hogy ha kell, ott vannak az amerikaiak, és közbelépnek.
A lapnak Ben Hodges, az Egyesült Államok hadseregének volt európai parancsnoka is nyilatkozott, aki „pokolian” reméli, hogy nem változott meg végleg az európaiakkal szembeni politikája hazájának.
A cikk felvázolja, miben rettentő gyenge Európa, és a lista nem rövid. Íme:
A Politico által megszólaltatott védelmi agytröszt munkatársa szerint pedig „ha az Egyesült Államok visszahúzódik, a valós idejű hírszerzés és a műholdas megfigyelés lesz az első, amelynek hiányát elszenvedjük”.
Az európai intézmények megkísérlik a reformokat, az EU katonai mobilitási tervet készít, amely 500 kritikus infrastruktúra „forró pontját” célozza meg – hidak, alagutak és kikötők terén – eközben az engedélyezési kérdések továbbra is bénítják a kezdeményezést.
Mindazonáltal ez a tervezés továbbra is azt feltételezi, hogy az amerikaiak visszatérnek – teszi hozzá a lap, idézve számos aggodalmat.
Ezek közül a visszatérő nem más, mint hogy Európa olyan konfliktusra kell, hogy felkészüljön, amelyben, bármennyire is várja, nem jönnek az amerikaiak.
Nyitóképen közös amerika-magyar hadgyakorlat a Bakonyban. Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt