Zelenszkij aláírta: a hadsereg mostantól bárhol átlépheti Ukrajna határát

2025. március 18. 06:28

Az elfogadott új jogszabály lehetővé teszi az ukrán katonai egységek külföldön történő bevetését hadiállapot idején.

2025. március 18. 06:28
null

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hétfőn aláírta azt a törvényt, amely felhatalmazza az ukrán fegyveres erőket arra, hogy hadiállapot idején katonai alakulataikat más országokba telepítsék – írta meg az Ukrajinszka Pravda.

A jogszabály értelmében az ukrán katonai egységek külföldre küldése több célból is lehetséges, így például az ország nemzetbiztonságának biztosítása, fegyveres támadás elhárítása, valamint Ukrajna szuverenitásának és területi integritásának védelme érdekében. Emellett az intézkedés az ENSZ Alapokmányának 51. cikkében foglalt önvédelemhez való jog gyakorlását is szolgálhatja.

A törvény hangsúlyozza, hogy a katonák más országokba történő telepítése kizárólag a nemzetközi jognak megfelelően történhet.

Az eredeti törvényjavaslatot az ukrán parlament, a Rada még január 15-én elfogadta, azonban Zelenszkij január végén megvétózta, és visszaküldte a jogszabályt módosításra. Az elnök által javasolt változtatásokat a törvényhozás végül február 25-én fogadta el, így az államfő aláírásával hatályba lépett a rendelkezés.

Az új szabályozás lehetőséget biztosít arra, hogy Ukrajna fegyveres erői aktív szerepet vállaljanak külföldön is, elsősorban az ország védelmének megerősítése és a nemzetközi kötelezettségek teljesítése érdekében.

Nyitókép: Sergei SUPINSKY / AFP

***

Ezt is ajánljuk a témában

 

Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Összesen 201 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
farkas bea
2025. március 18. 16:15
Akkor most nyugat felé is átlépik az ukrán határt?!
Chardonnay99
2025. március 18. 16:12
Már így is minden határt átléptek... Pl. pofátlanság, ostobaság.
madre79
2025. március 18. 15:41
Ez a barom már régen nem írhat alá egy sajtpapírt sem! Fogják el és száműzzék, vagy csináljanak vele valamit. Állandó fenyegetést jelent!
akkkkorki
2025. március 18. 15:17
Ha ma Trump meg Putyin nem egyezik meg, Putyinnak holnap totális támadást kell indítani! Meg kell állítani ezt a kishitler zeller erdészt!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!