Rettegés lett úrrá Brüsszelben: rájöttek, hogy ezúttal nem lehet kijátszani Magyarországot

Az Euractiv szerint sokkal nagyobb befolyása lesz most a döntéshozatalra Orbánnak.

„Nem szállhatunk szembe egy olyan hatalommal, amely kihívást jelent a francia és a nyugati érdekek számára...” – fogalmazott Jordan Bardella.
Jordan Bardella, a Patrióták Európáért európai parlamenti képviselőcsoport és a francia Nemzeti Tömörülés (RN) elnöke szerint Oroszország „többdimenziós fenyegetést jelent Franciaországra” és Európára, ugyanakkor az ellenzéki politikus ellenez „egy rejtett háborút egy nukleáris hatalommal”.
„Oroszország jelenleg egyértelműen többdimenziós fenyegetést jelent Franciaország és az európai érdekek számára” – mondta Jordan Bardella hétfőn a France Inter francia közrádióban. Az ellenzéki politikus példaként említette az orosz beavatkozást a tavalyi nemzetgyűlési választások teljes kampánya alatt,
valamint a Fekete-tengeren kialakult helyzetet, ahol „a francia hadsereg hajóit rendszeresen célba veszik”.
„Az alapvető kérdés, amelyet fel kell tennünk magunknak, a következő: Oroszország fenyegeti-e annyira a francia érdekeket, hogy egy olyan helyzetben találjuk magunkat, amikor is szemtől szembe kerülünk egy nukleáris hatalommal, és háborúba kerülünk?” – tette fel a kérdést a Nemzeti Tömörülés elnöke.
„Én megvédem Ukrajna területi szuverenitását, de úgy vélem, hogy Franciaország és Európa jövője nem egy atomhatalom elleni rejtett háborúban lehet” – hangsúlyozta Bardella.
Az ukrajnai háborút lezáró béke elérése érdekében az ellenzéki politikus úgy vélte, hogy „mindenekelőtt a nyugatiakat kellene egy asztalhoz ültetni”.
„Nem szállhatunk szembe egy olyan hatalommal, amely kihívást jelent a francia és a nyugati érdekek ellen, ha maguk a nyugatiak nem egységesek” – fogalmazott Bardella, támogatva Giorgia Meloni olasz miniszterelnök álláspontját, aki arra ösztönzi az európaiakat, hogy maradjanak a Donald Trump által vezetett Egyesült Államok szövetségesei.
A Nemzeti Tömörülés elnöke az olasz kormányfőhöz hasonlóan csúcstalálkozót sürgetett az összes nyugati állam részvételével ahhoz, hogy „meghatározzuk a béke lehetséges feltételeit, amelyek alapján aztán Oroszországhoz mennénk”. Emlékeztetett az amerikaiakkal való „szemléletbeli különbségre az Ukrajnából kivágott húszszázaléknyi területet illetően”.
„Már a tárgyalások megkezdése előtt sem tekinthetjük úgy, hogy az Oroszország által megszerzett húszszázaléknyi területi Oroszországé marad” – mondta a francia politikus.
Ezt is ajánljuk a témában
Az Euractiv szerint sokkal nagyobb befolyása lesz most a döntéshozatalra Orbánnak.
(MTI)
A nyitókép illusztráció. Fotó: Vyacheslav PROKOFYEV / POOL / AFP
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
Összeültek Ukrajna, Nagy-Britannia, Franciaország és Törökország képviselői. Az oroszok sehol.
Az oroszok a legjobb nyugati technológiákat is egyre könnyebben intézik el.
Teljesen érthetetlen a TISZA Párt elnökének reakciója.