Neves kutató: csak a magyar út mentheti meg Franciaországot az iszlamizmustól
Florence Bergeaud-Blackler világhírű francia antropológust a Muszlim Testvériségről, a bevándorlásról és az antiszemitizmusról faggattuk.
Máthé Zsuzsa, a Szent István Intézet igazgatója hangsúlyozta, „ez ma az európai kereszténység valósága is”.
Máthé Zsuzsa, a Szent István Intézet vezetője egyik legutóbbi Facebook-bejegyzésében arra a kérdésre adott választ, hogy akad-e arra való utalás a British Airways fedélzetén a széktámlákba épített képernyőkön, hogy vasárnap „a keresztények parancsolt ünnepe”.
Mint fogalmazott, „a kérdés költői”, és annak apropóján jutott eszébe, hogy a minapi utazásuk során feltűnt számára, hogy
az említett gépeken a világvallások közül egyedüliként a muszlimok számára gondosan kiírják a napi öt kötelező imájuk közül a soron következő időpontját.
Hozzátette, a célállomás távolságának csökkenését és a repülési útvonalat követve ez az ima-információ végig ott ott szerepelt a kijelzőn.
A Szent István Intézet vezetője azt is megjegyezte, hogy az utasok tájékoztatását és szórakoztatását szolgáló számítógép bőséges tartalmát átlapozva egyetlen keresztény film, zene, imádsággal, vallásgyakorlással kapcsolatos megjegyzés sem szerepelt.
Utalás sem volt a britek keresztény gyökereire.
Azaz a brit tulajdonban lévő cég számára egyedül a muszlimok hite bír bárminemű jelentőséggel, a kereszténységre való utalás pedig eszükbe sem jut” – húzta alá.
Máthé Zsuzsa is rámutatott, hogy „ez ma az európai kereszténység valósága is, és innen, erről a közönyös, hitehagyott alapról kellene lelki megújulás felé indulnunk - ha szeretnénk még egyáltalán”. Márpedig erre a megújulásra lenne szükség ahhoz, hogy „Európa keresztény kontinens maradjon, ahol élő hitre lehet erkölcsöt, összetartó közösséget, szerethető életformát építeni és gyerekeinket ebbe a megtartó lelki táptalajba belegyökereztetni. Megérne a kérdés egy petíciót!”.
Gondolatait azzal zárta, hogy „a levegőben utazni nem természetes állapot. (...) Egy fémdobozban suhanva a felhők felett valóban átélhető, hogy mindannyian Isten kezében vagyunk.”
Nyitókép: Máthé Zsuzsa Facebook-oldala
***
Ezt is ajánljuk a témában
Florence Bergeaud-Blackler világhírű francia antropológust a Muszlim Testvériségről, a bevándorlásról és az antiszemitizmusról faggattuk.